Pomorskie: samorząd przejmie cztery dworce kolejowe

Pomorskie: samorząd przejmie cztery dworce kolejowe

04 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

5 września, o godz. 8.53 wyruszy z Gdyni do Brusów pociąg z przedstawicielami samorządu województwa i spółek PKP. Podczas podróży zostaną podpisane umowy dotyczące przekazania dworców i nieruchomości kolejowych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego: Somonina, Dziemian, Brus i Chojnic oraz powstania w tych miejscowościach węzłów integracyjnych.

Fot. Google Maps

Jak poinformowała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, dworce wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Somoninie, Dziemianach, Brusach i Chojnicach zostaną przejęte od PKP SA i zmodernizowane. Pieniądze na remont będzie można pozyskać m.in. ze środków pomocowych Unii Europejskiej czy też Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

W tym celu przedstawiciele poszczególnych samorządów, w obecności marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz posła RP Stanisława Lamczyka, podpiszą umowy przekazania dworców z przedstawicielami PKP Nieruchomości podczas specjalnie zorganizowanych postojów. Pociąg odjedzie z Gdyni Głównej o godz. 8.53  z peronu 5, o 9.30 zatrzyma się w Somoninie, o 10.42 w Dziemianach i następnie w Brusach o 11.23.

W spotkaniu, oprócz marszałka Struka i posła Lamczyka będą uczestniczyć: Krzysztof Piekarski - dyrektor gdańskiego oddziału PKP Nieruchomości; Leszek Lewiński - zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni, Zbigniew Labuda - dyrektor Przewozów Regionalnych w Gdyni oraz Krzysztof Rudziński, prezes spółki PKM.