Przewozy Regionalne ogłosiły konkurs fotograficzny

Przewozy Regionalne ogłosiły konkurs fotograficzny

08 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Lustrzanka cyfrowa firmy Nikon, kompaktowy aparat cyfrowy Samsunga lub pobyt w hotelu Anders to trzy nacenniejsze nagrody jakie można wygrać w konkursie fotograficznym organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Oddział Przewozów Regionalnych.

Fot. Przewozy Regionalne

Oprócz wspomnianych nagród do wygrania są kupony na usługi serwisowe i akcesoria samochodowe, REGIOkarty lub zestawy gadżetów. Fotokonkurs to propozycja dla miłośników fotografii, regionu i żelaznych szlaków, którzy w wyjątkowy sposób potrafią uchwycić w obiektywie kolej na tle krajobrazów Warmii i Mazur - jednego z najpiękniejszych regionów Polski.
Jury, analizując prace zgłoszone do konkursu, będzie brało pod uwagę przede wszystkim umiejętności, wyobraźnię i wrażliwość artystyczną twórców.

Organizator zaznacza, że pojedyńcze zdjęcie powinno zawierać pełny przekaz, informację, najlepiej wykraczającą poza stereotypowy, powszechnie funkcjonujący obraz regionu. Konkurs „Kolej we współczesnym pejzażu Warmii i Mazur" Przewozy Regionalne zorganizowały w związku z dwiema ważnymi rocznicami związanymi z koleją: 70–lecia przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna i 170. rocznicą przejazdu pierwszego pociągu na trasie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, jednej z najstarszych linii kolejowych w Polsce.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wybrać maksymalnie 3 zdjęcia wykonane na papierze fotograficznym lub papierze do wydruków fotograficznych w formacie od 20 x 20 cm do 70 x 70 cm. Prace konkursowe należy dostarczyć (pocztą lub osobiście) na adres organizatora najpóźniej do 23 października wraz z dołączonym opisem zdjęć, kartą zgłoszeniową i ankietą personalną.
Wyniki konkursu ukażą się m.in. na stronie www.przewozyregionalne.pl i w mediach lokalnych. Nagrodzone fotografie będą prezentowane w Muzeum Nowoczesności w Olsztynie.