Nowoczesna myjnia cystern CTL Chemkol już otwarta

Nowoczesna myjnia cystern CTL Chemkol już otwarta

10 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Skrócenie czasu mycia średnio o 30-50 procent, automatyzacja procesu, atrakcyjne ceny i bardzo dobra lokalizacja - to atuty zmodernizowanej myjni cystern w Kędzierzynie Koźlu, należącej do spółki-córki CTL Logistics.

Fot. CTL Logistics

Myjnia cystern CTL Chemkol znajduje się przy bocznicy kolejowej Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, w pobliżu dróg krajowych nr 40 (ok. 7 km) i 45 (ok. 13 km), co sprawia, że łatwo i szybko można dotrzeć na miejsce. Automatyzacja procesu mycia, profesjonalna obsługa i nowoczesny sprzęt czyszczący gwarantują wysoką jakość usług, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami (ECD - Europejski Dokument Mycia, SQAS TC - System Badania Jakości i Bezpieczeństwa w Zakresie Myjni Cystern).

Od 10 września CTL Chemkol oferuje usługi w zakresie mycia autocystern po produktach chemicznych i olejowych, zbiorników kontenerowych (tzw. tankkontenerów), wagonów samowyładowczych serii F i T do przewozu nawozów, materiałów zbożowych, kamienia, tłucznia i piasku, wagonów serii Ea do przewozu węgla oraz wagonów-cystern wszystkich typów po chemii przemysłowej i gazach skroplonych, a także pojemników IBC wraz z regeneracją (o pojemności 1000 l i małolitrażowych), silosów po granulatach i produktach sypkich.

Automatyzacja procesu czyszczenia i nowoczesne wyposażenie myjni pozwoliły skrócić czas mycia średnio o 30-50 procent. Tak jest w przypadku cystern kolejowych. Z kolei cysterny samochodowe czy pojemniki transportowe są myte dwa razy szybciej niż dotąd. Znacznemu skróceniu uległ czas mycia pojemników po produktach trudnych - klejach i lateksach. Dla klientów większa wydajność myjni oznacza krótszy czas oczekiwania. Co ważne, CTL Chemkol utrzyma ceny swoich usług na dotychczasowym, atrakcyjnym poziomie. Dla stałych klientów - pakiety lojalnościowe.

Ponadto, myjnia spełnia normy energetyczne (redukcja emisji ciepła do otoczenia poprzez odzyskanie go ze ścieków i przeznaczenie na ogrzewanie mediów całej instalacji), jak również ekologiczne (mniejsze o 30 procent zużycie wody, pary wodnej i energii elektrycznej).