SKM: S1 dociera do stacji Warszawa Anin

SKM: S1 dociera do stacji Warszawa Anin

15 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od dziś prawie wszystkie pociągi SKM S1 oprócz jednego wieczornegu kursu dojeżdżają już do stacji Warszawa Anin zamiast Warszawa Wawer. Na odcinku Warszawa Międzylesie - Otwock wprowadzono kursy wahadłowe SKM 10. Nie zmieniły się rozkłady jazdy pozostałych pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich oraz zasady honorowania biletów nie zmienią się.

Fot. Dominik Skudlarski

Jak wynika z informacji przekazanych przez SKM Warszawa, prawie wszystkie pociągi SKM S1, które dotychczas kończyły i zaczynały kursy na stacji Warszawa Wawer od 15 września dojeżdżają i odjeżdżają  ze stacji  Warszawa Anin.

Od 15 września zaczęła także kursować wahadłowo linia SKM S10 obsługująca odcinek Warszawa Międzylesie – Otwock. Pociągi będą podjeżdżały na stacje co około 1,5 – 2 godziny.

Do autobusów linii 521 i ZS7, jadących w kierunku Otwocka, najwygodniej  można przesiąść się przy stacji Warszawa Wawer. Przystanki autobusowe w sąsiedztwie stacji w Wawrze dzieli mniejsza odległość od stacji niż w Aninie. Przesiadki do autobusów linii 521 i ZS7 najlepiej  dokonać przy stacji Warszawa Radość. Przystanki autobusowe w sąsiedztwie tej stacji znajdują się w mniejszej odległości od stacji niż w Międzylesiu.

SKM przypomina, że w pociągach Kolei Mazowieckich )KM) na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia ważne są wszystkie bilety ZTM , zastrzeżeniem ważności stref biletowych. W celu skasowania lub aktywowania biletów ZTM należy udać się do kierownika pociągu, wsiadając pierwszymi drzwiami licząc według kierunku jazdy.

Jednocześnie bilety KM są ważne w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, w autobusach komunikacji zastępczej ZS7 (Otwock – Wiatraczna) i  w autobusach linii 521 na odcinku Falenica – pl. Zawiszy oraz w innych autobusach i tramwajach o przebiegu pokrywającym się z tym odcinkiem.