Forum Intermodalne w Merano

Forum Intermodalne w Merano

25 września 2015 | Autor: AM | Źródło: meranoforum.com
PODZIEL SIĘ

W Merano w północnych Włoszech od 24 do 26 września odbywa się Forum Intermodalne poświęcone problemom intermodalnego transportu pasażerskiego. Forum organizowane jest przez Koleje Rosyjskie.

Fot.Meranoforum.com

Trzydniowe Forum praktycznie odbyło się praktycznie tylko w jeden dzień, w piątek. W czwartek w programie był tylko przyjazd i rozlokowanie uczestników, zaś sobotę przeznaczono na wyrejestrowanie i wyjazd na lotnisko w Weronie.

Jednym z głównych tematów forum był rozwój zintegrowanych usług transportowych w krajach UE oraz Azji i Pacyfiku, pozwalający pasażerom na sprawne korzystanie z różnych środków transportu i zmniejszanie przy tym kosztów podróży. Stworzenie takich usług jest możliwe dzięki wspólnym wysiłkom różnych przewoźników, dostawców usług IT, dystrybutorów biletów, operatorów parkingów i innych usług.

Uczestnicy omawiali międzynarodowe doświadczenia w tym zakresie oraz tendencje w rozwoju transportu multimodalnego w UE oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Wśród prelegentów występujących na Forum znaleźli się, oprócz reprezentantów Kolei Rosyjskich na czele z wiceprezesem Michaiłem Akułowem, także przedstawiciele znanych firm doradczych, m.in. The Boston Consulting Group i Roland Berger Strategy Consultants oraz firmy informatycznej SAP.