PLK chce kupić za 8 mln zł odzież i obuwie dla pracowników

PLK chce kupić za 8 mln zł odzież i obuwie dla pracowników

05 października 2015 | Autor: AM | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Do 26 października PKP PLK zbierać będzie oferty na dostawy w latach 2016 i 2017 odzieży i obuwia dla pracowników.  Wartość zamówienia można szacować na prawie 8 mln zł.

Fot. Arch. KOW

Jak wynika z ogłoszenia opublikowanej na stronie internetowej PKP PLK , zarządca infrastruktury zamierza kupić ok. 100 tys. sztuk rozmaitego rodzaju odzieży oraz ok. 40 tys. par obuwia.

Wśród zamawianej odzieży jest m.in. 10,5 tys. bluz i spodni roboczych z drelichu, 7 tys. koszul flanelowych, 15 tys. kamizelek ostrzegawczych, 13 tys. butów roboczych, 100 tys. rękawic drelichowych wzmocnionych skórą licową i 34 tys. rękawic pokrytych nitrylem (mieszanką gumową).  Zamawiane są nie tylko ubrania i obuwie robocze oraz ochronne, ale także odzież i obuwie identyfikujące posiadacza jako pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych. Dzięki temu wiadomo, że kurtek dla dyżurnych ruchu i dróżników potrzeba dwukrotnie więcej w wersji damskiej niż w męskiej.

Zamówienie zostało podzielone na cztery zadania. Wadium dla wszystkich czterech wynosi 238 tys. zł i na tej podstawie można oszacować wartość zamówienia na prawie 8 mln zł. PKP PLK zastrzega sobie prawo rozszerzenia dostaw o dostawy opcjonalne  do 20 proc. wartości po cenach jednostkowych oferowanych dla zamówienia podstawowego. Rozpoczęcie realizacji zamówienia zaplanowano na 1 stycznia 2016 roku, zaś zakończenie na 31 grudnia 2017 roku.  

Przy ocenie ofert do 40 pkt. będzie można uzyskać za niską cenę, 50 pkt. za jakość, zaś 10 pkt. za gwarancję. Maksymalna liczba punktów przyznawana będzie za gwarancję na 48 miesięcy, wyjątkiem będzie gwarancja na rękawice, gdzie maksymalne 10 pkt przyznawanych będzie za udzielenie rocznej gwarancji.