Parowozem do Krynicy - ostatnia w tym roku wyprawa pociągiem retro

Parowozem do Krynicy - ostatnia w tym roku wyprawa pociągiem retro

08 października 2015 | Autor: AM | Źródło: Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei
PODZIEL SIĘ

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei (NSMK) poinformowało, że w związku z wprowadzeniem przez PKP PLK zakazu kursów pasażerskich na linii Chabówka – Nowy Sącz ostatni w tym roku kurs pociągu retro odbędzie się 10 października na trasie z Nowego Sącza do Krynicy.

Fot. Nowosądeckie SMK

– W najbliższą sobotę 10 października na trasę z Nowego Sącza do Krynicy wyruszy dodatkowy, ostatni już w tym roku skład retro w naszym regionie. W pociągu znajdzie się wagon barowy zaaranżowany na wagon muzyczny. W programie przewidziano występy muzyczne na żywo, w czasie jazdy pociągu. Każdy podróżny otrzyma zestaw upominków przygotowany przez partnerów projektu. W cenie biletu przewidziany jest ciepły poczęstunek dla każdego uczestnika przejazdu. Przewidziano też kulinarną niespodziankę – poinformowało NSMK.

Zabytkowy skład historycznych wagonów serii Bi, Ci, Gmhx z lat 1920 – 1935 poprowadzi lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku z kolekcji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. Tego samego dnia zostanie zorganizowany dodatkowy bezpłatny kurs pociągu retro z Krynicy do Muszyny i z powrotem. Z Krynicy odjedzie o 13:56, do Muszyny przyjedzie o 14:14. W drogę powrotną z Muszyna ruszy o godz.15:20, a do Krynicy przyjedzie o godz. 15:38.

Odjazd pociągu ze stacji Nowy Sącz zaplanowano na godz. 10:00, po przyjeździe pociągu REGIO z Krakowa. W planie podróży przewidziano postoje na wybranych stacjach połączone z piknikami peronowymi oraz prezentacjami miast i gmin i przejazd przez tunel kolejowy w Żegiestowie o długości 513 m.

Po przyjeździe do Krynicy o godz. 12:52 przewidziano trzy godziny przerwy. Odjazd z Krynicy przewidziano o godz. 16:30. Przyjazd do stacji Nowy Sącz i zakończenie imprezy o godz. 18:50.  

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizacja zrzeszająca pasjonatów kolei z całej Małopolski realizuje projekt pt. „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”, obejmujący cykl przejazdów zabytkowymi składami po najpiękniejszych szlakach kolejowych na Sądecczyźnie oraz w całej Małopolsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł PKP IC zaprasza do Kielc i Olsztyna na prezentację pociągu FLIRT3 PKP IC zaprasza do Kielc i Olsztyna na prezentację pociągu FLIRT3
Następny artykuł 7. edycja Warszawskiej Linii Edukacyjnej 7. edycja Warszawskiej Linii Edukacyjnej