Będą podwyżki cen biletów na Pendolino, ale tylko w pierwszej klasie

Będą podwyżki cen biletów na Pendolino, ale tylko w pierwszej klasie

15 października 2015 | Autor: AM | Źródło: money.pl
PODZIEL SIĘ

Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity w wywiadzie dla portalu Money.pl powiedział, że spółka zamierza podnieść ceny w pociągach EIP.

Fot. PKP Intercity

– Planujemy podwyżkę cen biletów na Pendolino, ale tylko na pierwszą klasę. Biznes przekonał się do jeżdżenia pociągami i często wszystkie bilety na pierwszą klasę są wykupione, a w drugiej są nadal wolne miejsca – wyjaśniał przyczyny decyzji prezes Leonkiewicz. Szef PKP Intercity zapewnił jednocześnie, że podwyżce cen towarzyszyć ma poprawa oferty m.in. włączenie posiłku w cenę biletu.

Piotr Ciżkowicz, wiceprezes zarządu PKP SA, podczas spotkania z dziennikarzami w sprawie nowych inwestycji w PKP IC, ocenił, że decyzja o podniesieniu cen na przejazdy EIP w klasie 1 nie obniży zainteresowania pasażerów podróżami w Pendolino. W ocenie Ciżkowicza, jeśli przedstawiciele biznesu są gotowi płacić w ostatniej chwili za bilet do Krakowa 195 zł, zapewne zaakceptują także cenę nieznacznie wyższą.

Według naszych nieoficjalnych informacji, nawet na najbardziej obleganej przez pasażerów trasie Warszawa-Kraków liczba wykupionych miejsc w 1. klasie nigdy nie przekracza 80 proc.