Wars Express na Wschodniej przeszedł do historii

Wars Express na Wschodniej przeszedł do historii

05 listopada 2015 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Szumnie zapowiadana ekspansja sieci stacjonarnych barów pod marką Wars Express gwałtowanie wyhamowała. Od miesiąca nie działa już pierwszy bar sieci na dworcu Warszawa Wschodnia. Co czeka pozostałe bary na dworcach w stolicy, Radomiu i Krakowie?

Fot. Wars

Kilka lat temu spółka Wars postanowiła reinkarnować własne bary stacjonarne (pierwowzór z lat 70. XX wieku). W styczniu 2013 roku uruchomiono pierwszy Wars Express na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Chociaż nie był najlepiej usytuowany i aby do niego dojść, należało przejść obok innego, konkurencyjnego baru, który kusił ofertą, ówczesny prezes Warsu Paweł Dudek twierdził, że lokal osiągnął sukces. Dlatego postanowiono rozwinąć sieć. W kolejnym etapie stworzono Wars Expressy na dworcach Warszawa Centralna, Radom i Kraków Główny. Docelowo spółka planowała uruchomić do końca roku 2021 nawet 25 barów.

Teraz okazało się, że pierwszy Wars Express został zamknięty. Edyta Płuciennik, odpowiadająca za kontakty z prasą w Warsie, informuje, że likwidacja lokalu była podyktowana zmianami w zakresie organizacji realizowanych linii biznesowych. Czy pozostałe bary podzielą los obiektu z Warszawy Wschodniej? To się okaże po przeprowadzeniu analiz ich opłacalności.