PKP Intercity przygotowuje się do testów strefy ciszy w pociągach

PKP Intercity przygotowuje się do testów strefy ciszy w pociągach

16 listopada 2015 | Autor: RW | Źródło: TVN Biznes i Świat
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik, jako pierwszy w kraju, prowadzi prace nad pilotażowym wprowadzeniem w pociągach tzw. stref ciszy, czyli wydzielonych miejsc, w których całkowicie zabronione będą m.in. rozmowy telefoniczne i głośne słuchanie muzyki – podał serwis tvn24bis.pl.

Fot. PKP PLK

Początkowo, rozwiązanie ma obowiązywać w pociągach kategorii Express InterCity Premium (Pendolino). Strefa ciszy byłaby zlokalizowana w krańcowej części składu, w klasie drugiej.

Ostateczna decyzja dotycząca wdrożenia tego rozwiązania na stałe, w jakich pociągach i formie, ma zapaść po zakończeniu pilotażu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy pilotaż miałby się rozpocząć, gdyż PKP Intercity jest jeszcze w trakcie prac przygotowawczych do uruchomienia usługi.

W Polsce, jak dotąd, takiego rozwiązania nie wprowadził żaden z przewoźników. Tymczasem, strefy ciszy posiadają np. Česke dráhy i Deutsche Bahn. W pociągach wspomnianych przewoźników zostały wydzielone części, w których obowiązuje absolutny zakaz używania telefonów komórkowych i wszelkich urządzeń audio, jak też generowania hałasu w inny sposób.