Trwają testy nowej trasy tramwajowej w Bydgoszczy 

Trwają testy nowej trasy tramwajowej w Bydgoszczy 

16 listopada 2015 | Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy
PODZIEL SIĘ

Od ubiegłego tygodnia trwają testy na dziesięciokilometrowej trasie tramwajowej do Fordonu. Jazdy próbne są prowadzone przez składy 805N i Swingi bydgoskiej Pesy, które już na początku przyszłego roku rozpoczną regularne kursy.

Fot. bydgoszcz.pl

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przypomina, że w związku z rozpoczęciem testów szczególnie kierowcy oraz piesi w rejonie nowego torowiska powinni zachować ostrożność. W ramach inwestycji przebudowano wiele skrzyżowań, które przecinają tory. Szczególnie przed wjazdem lub wejściem na przejazd bez sygnalizacji świetlnej należy upewnić się, że nie nadjeżdża tramwaj. Niedozwolone jest przechodzenie przez torowisko poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Regularne kursy rozpoczną się na początku nowego roku. Trasa będzie obsługiwana nowoczesnymi pojazdami z bydgoskiej Pesy. W ramach kontraktu podpisanego między spółką Tramwaj Fordon a Pesą miasto otrzyma 12 pięcioczłonowych Swingów.  

W ramach inwestycji zbudowano linię tramwajową o długości 9,5 km wraz z pętlami, przystankami i systemem zasilania. Przebudowany został też układ drogowy w ciągu ulic Fordońskiej, Lewińskiego, Akademickiej, Andersa z węzłem integracyjnym w obszarze stacji kolejowej Bydgoszcz Wschód.

Wartość inwestycji to ponad 368,886 mln zł, z czego 209,768 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Obejrzyj film z pierwszych jazd testowych.