Adamczyk: kolej priorytetem ministra infrastruktury

Adamczyk: kolej priorytetem ministra infrastruktury

17 listopada 2015 | Źródło: PAP, MIR
PODZIEL SIĘ

Priorytetami nowego resortu będą budownictwo mieszkaniowe i inwestycje kolejowe - powiedział w rozmowie z PAP Andrzej Adamczyk, nowo powołany minister infrastruktury i budownictwa.

Fot. MIR

Prezydent RP Andrzej Duda powołał wczoraj, 16 listopada nowy skład Rady Ministrów pod przewodnictwem premier Beaty Szydło. Kompetencje dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zostały rozdzielone między trzy resorty, którymi pokierują Andrzej Adamczyk - objął funkcję ministra infrastruktury i budownictwa, Marek Gróbarczyk - będzie odpowiadał za gospodarkę morską i żeglugę śródlądową oraz Mateusz Morawiecki - został zaprzysiężony na stanowisko wicepremiera i ministra rozwoju.

Kierowanie resortem z rąk Marii Wasiak, dotychczasowej minister infrastruktury oficjalnie przejął Andrzej Adamczyk razem z Markiem Gróbarczykiem. Spotkanie byłej minister z nowymi ministrami odbyło się za zamkniętymi drzwiami w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

– Po wielokroć mówiłem, że priorytetami jest budownictwo mieszkaniowe, inwestycje kolejowe, kodyfikacja procedur związanych z realizacją inwestycji budowlanych – powiedział po spotkaniu minister Adamczyk. Jak dodał, resort zajmie się też transportem lotniczym.

Minister infrastruktury i budownictwa zaznaczył, że skład swojego gabinetu poda dopiero wtedy, kiedy premier Beata Szydło zdecyduje się zaakceptować jego propozycje.