PR z roczną umową na przewozy w Zachodniopomorskiem

PR z roczną umową na przewozy w Zachodniopomorskiem

20 listopada 2015 | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
PODZIEL SIĘ

Marszałek Olgierd Geblewicz podpisał w piątek 20 listopada wartą ponad 80 mln zł umowę z Przewozami Regionalnymi.  Umowa dotyczy zasad wykonywania przewozów kolejowych w województwie zachodniopomorskim w okresie od 13 grudnia 2015 roku do 10 grudnia 2016 roku.

Fot. wzp.pl

– Nie czekaliśmy z podpisaniem umowy do ostatniej chwili i już dziś miło mi poinformować, że przewozy będą w przyszłym roku utrzymane na tym samym poziomie. Nie będzie żadnych cięć połączeń. Będziemy jedynie dążyć do optymalizacji, czyli dostosowywać połączenia do ruchu podróżnych – zapowiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Wartość umowy to dokładnie 80 mln 759 tys. zł (w 2015 r. było to 79 mln zł). Połączenia uruchamiane przez Zachodniopomorski Oddział Przewozów Regionalnych na terenie województwa wykonają pracę w wysokości 5,4 mln  pociągokilometrów. Codziennie uruchamianych będzie około 200 pociągów.

Wysokość dopłaty do 1 pociągokilometra będzie zróżnicowana. Stawka podstawowa na terenie województwa wyniesie: w ruchu regionalnym 14,92 złotych, w ruchu międzywojewódzkim na linii Poznań – Szczecin – Świnoujście 16,29 złotych, a w relacjach do granicy (kierunek Angermünde i Schwerin) 8,45 złotych.

– Dzięki współpracy z województwem zachodniopomorskim i swojej pracy wciąż podnosimy jakość świadczonych usług i inwestujemy w modernizację taboru. Tak wczesne podpisanie umowy pozwala nam na tworzenie niezbędnej stabilizacji – mówił Tomasz Pasikowski, prezes Przewozów Regionalnych.

Podróżni mogą spodziewać się poprawy jakości podróżowania. W przyszłym roku województwo wprowadzi do eksploatacji kolejny nowoczesny elektryczny zespół trakcyjny ED78 Impuls oraz siedem gruntownie zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57AL.