PKP Intercity kontynuuje wyposażanie drużyn konduktorskich w tablety

PKP Intercity kontynuuje wyposażanie drużyn konduktorskich w tablety

23 listopada 2015 | Autor: RW
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik wyposaży obsługę pociągów w dodatkowe 405 tabletów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do PKP Intercity trafiło już 1900 takich urządzeń. W zamierzeniu spółki tablet ma być podstawowym narzędziem pracy konduktorów. Dzięki nim, każdy pracownik będzie na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na trasach i w firmie.

Fot. freedigitalphotos.net

Obecnie blisko 2 tys. pracowników PKP IC korzysta z tabletów Lenovo A3500. To urządzenie z 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1280x800. Sercem tabletu jest procesor 1,3 GHz wspomagany przez 1GB RAM. Wyposażenie obejmuje także łączność WiFi oraz 3G.

Przedmiotem kolejnego zamówienia jest zakup i dostawa 405 tabletów, które jeszcze w tym roku mają trafić do pracowników w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Gdyni, Olsztynie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu.

Dzięki aplikacji Teczka Konduktorska PKP Intercity zamierza wyeliminować dokumentację papierową.

Spółka zaznacza, że urządzenia będą użytkowane przez konduktorów w rożnych warunkach atmosferycznych i o każdej porze roku, ale nie będą wystawiane na bezpośrednie działanie np. śniegu i deszczu. Niemniej praca obsługi pociągu z tabletami będzie polegała m.in. na udzielaniu na peronie informacji pasażerskiej pozyskiwanej z urządzenia.

Tablety mają ważyć nie więcej niż 370 gramów, posiadać co najmniej 1GB pamięci RAM i rozdzielczość 1024x600. Matryca powinna mieć minimum 8 cali w technologii dotykowej oraz ochronną folię na ekranie, wbudowane kamery, WiFi, Bluetooth, baterię o pojemności min. 4200mAh.