Transport miejski Warszawa: organizacja komunikacji w okresie świąteczno-noworocznym

Warszawa: organizacja komunikacji w okresie świąteczno-noworocznym

17 grudnia 2015 | Autor: ARR | Źródło: ZTM Warszawa, SKM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Jak co roku, w okresie świąteczno - noworocznym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Pierwsze zaczną obowiązywać już w sobotę 19 grudnia.

Fot. ZTM Warszawa

19-20 grudnia (sobota-niedziela)

Tramwaje będą przez cały weekend kursowały według rozkładów sobotnich. Tak samo jak metro, które w sobotę również będzie jeździło w nocy do ok. godz. 2.30. W niedzielę nocnych kursów metra jednak już nie będzie. Przez cały weekend według sobotnich rozkładów jazdy będzie również kursowała SKM.

21-22 grudnia (poniedziałek-wtorek)

W całej komunikacji miejskiej w tych dniach będą obowiązywały rozkłady jazdy takie, jak w trakcie każdego zwykłego dnia roboczego.

23 grudnia (środa)

Wszystkie środki komunikacji miejskiej będą tego dnia kursowały według rozkładów jazdy dnia powszedniego.

24 grudnia WIGILIA (czwartek)

Tego dnia tramwaje i metro będą kursowały według sobotnich rozkładów jazdy.

Zawieszone będzie kursowanie linii: 14, 25.

Metro, pomimo obowiązywania rozkładów sobotnich, nie będzie kursowało w nocy. W godzinach porannych częstotliwość kursowania linii M1 zostanie zwiększona. Z kolei w godzinach popołudniowych, czyli od ok. godz. 17.00 częstotliwość kursowania zarówno linii M1, jak i linii M2 będzie zmniejszona.

Pociągi SKM będą kursowały według świątecznych rozkładów jazdy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Awaryjne prace PKP PLK na odcinku Radostowice – Bielsko-Biała Awaryjne prace PKP PLK na odcinku Radostowice – Bielsko-Biała
Następny artykuł Pesa: PKP Intercity nie straci unijnej dotacji na zakup Dartów Pesa: PKP Intercity nie straci unijnej dotacji na zakup Dartów