Już jutro Dart wyjedzie na tory

Już jutro Dart wyjedzie na tory

28 grudnia 2015 | Źródło: PKP Intercity, Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pierwszy pociąg Dart znalazł się już w rozkładzie jazdy. We wtorek, 29 grudnia skład wyruszy z Warszawy Zachodniej do Lublina jako IC "Bystrzyca".

Fot. PKP Intercity

O dacie wyjazdu najnowszego produktu Pesy jako pierwszy informował „Kurier Kolejowy”. Pociąg w barwach PKP Intercity zostanie skierowany do obsługi połączenia Warszawa Zachodnia (odj. 16.41) – Lublin (przyj. 19.03).

Kolejny Dart (IC "Mickiewicz") ma wyjechać 30 grudnia z Warszawy Zachodniej do Białegostoku. Odjazd z Warszawy Zachodniej planowany jest na 5.56 rano, do Białegostoku ED161 dotrze o godz. 8.33 (czas przejazdu 2 godz. 37 min., przez Tłuszcz, Małkinię, Czyżew, Łapy).

PKP Intercity dysponuje już 5 składami typu Dart. Bydgoska Pesa deklaruje, że uda jej się dostarczyć wszystkie pociągi zgodne z wymaganiami przewoźnika i dokończyć dostawę w zaplanowanej liczbie 20 pojazdów do 31 grudnia tego roku.

Jak poinformowało dwa dni temu TVP Info, pracownicy Pesy pracowali nawet w święta – wszystko po to, by fabryka wyrobiła się w terminie, który pozwoli uratować unijną dotację do kontraktu.

W związku z tym, że pociągi „Mickiewicz” oraz „Bystrzyca” będą obsługiwane nowymi pojazdami Dart zamiast pociągami zestawionymi z tradycyjnych wagonów podróżni, którzy kupili bilety przed 22 grudnia, będą poproszeni o zajęcie innego miejsca, niż wskazane na bilecie. Podróżnych, którzy nabyli bilet w klasie 2, PKP IC prosi o kierowanie się do wagonu nr 4, zaś podróżnych z biletami na klasę 1 przewoźnik zaprasza do wagonu nr 1.

"We wskazanych częściach pociągu dla każdego z pasażerów zostało zarezerwowane miejsce. Drużyna konduktorska znajdująca się w obu wagonach, udzieli podróżnym niezbędnej pomocy w zakresie zajęcia odpowiedniego miejsca" - informuje PKP Intercity.