Pierwszy Dart PKP IC dojechał do Lublina [fotorelacja]

Pierwszy Dart PKP IC dojechał do Lublina [fotorelacja]

29 grudnia 2015 | Autor: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

"Kurier Kolejowy" wyruszył dziś w pierwszą podróż najnowszym nabytkiem PKP Intercity - PesaDart z Warszawy Zachodniej do Lublina. Na bieżąco relacjonowaliśmy naszym Czytelnikom wrażenia z debiutanckiego przejazdu ED161.

Fot. Dominik, Skudlarski, Lidia Pokrzycka

Godz. 20.07

... oraz Dart w pełnej okazałości już na dworcu w Lublinie. Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom za śledzenie naszej relacji, ale nie idźcie jeszcze spać, bo jeszcze dziś na portalu ukaże się recenzja Darta wraz z galerią zdjęć (taaak, będzie ich jeszcze więcej:)).

Godz. 20.02

No i jeszcze kilka zdjęć z kabiny maszynisty...

Godz. 19.38

W końcu kazali nam wyjść. Tkwimy teraz na peronie i czekamy na... wifi. Jeszcze chwilę...

Godz.19.08

Dojechaliśmy do Lublina z 5-minutowym opóźnieniem. Inni już wysiadają, ale my jeszcze idziemy zwiedzać dalej, o czym za chwilę.

Godz. 19.06

Coś dla miłośników podróży z większym bagażem i rowerem - jest gdzie zostawić swój cały ekwipunek:)

Godz.19.03

Do kierownika pociągu też zajrzeliśmy:) Personel pokładowy rozdawał pasażerom podczas jazdy ankietę, w której mogli ocenić komfort podróży Dartem.

Godz.18.59

A tak wygląda klasa 1. w Darcie:

Godz. 18.51

Czas na kolację. Na szczęście nie ma kolejek. Co ciekawe, pracownicy Warsu mają w Darcie do swojej dyspozycji łóżka oraz prysznic. Ciekawe rozwiązanie na dłuższe trasy.

 

Godz. 18.32

Za nami Dęblin. Jedziemy cały czas z prędkością 120 km/h, mamy ok. 10-minutowe opóźnienie. Podczas zwiedzania Darta spotkalismy też pasażera na czterech łapach:)

Godz. 18.13

Pora rozprostować kości. Na początek niech będzie... toaleta. Czysto i schludnie. W razie problemów można przytrzymać się drążka albo wezwać pomoc przyciskiem SOS. Nie sprawdzaliśmy, ale skoro się świeci, znaczy działa:)

Godz.17.52

Dojechaliśmy do Pilawy z 10-minutowym opóźnieniem. Pora na przesiadkę do innego wagonu, może tam złapiemy lepszy zasięg.

Godz. 17.44

O godz. 17.42 powinniśmy być w Pilawie, ale na razie nadrabiamy opóźnienie. Zgłosiliśmy problem z wifi, zobaczymy, co z tego wyniknie. A tymczasem... niektórzy pasażerowie postanowili uwiecznić swój pierwszy przejazd Dartem na zdjęciach.

Godz. 17.35

Carpe diem, dopóki działa wifi. Kolejna porcja zdjęć.

Ten sam wagon, a dwa różne ustawienia foteli. Można nawiązywać znajomości.

Godz. 17.30

No to jedziemy dalej. A oto kilka fotek z wnętrza "polskiego Pendolino". Jak Wam się podoba?

Godz. 17.05

Odjechaliśmy z Warszawy Wschodniej. Stacje zapowiada kierownik pociągu, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Walczymy z wifi, miało być, a połączenie ciągle się rwie. Gdzie są te gniazdka elektryczne...


Godz.16.56

Ruszamy z Warszawy Centralnej. Mamy 6 minut opóźnienia. Były chwilowe problemy z zamknięciem drzwi, które na moment się zacięły.

godz.16.43

Dart wjechał na stację Warszawa Zachodnia. Wchodzimy do środka.

godz. 16.41

Czekamy, ale Darta na razie brak. Pociąg IC "Bystrzyca" ma rozpocząć kurs ze stacji Warszawa Zachodnia z peronu 4 przy torze 8 do Lublina (planowy odjazd o godz. 16.41, przyjazd do Lublina o godz. 19.03).