Pesa: wszystkie Darty już gotowe do odbiorów

Pesa: wszystkie Darty już gotowe do odbiorów

30 grudnia 2015 | Autor: ARR
PODZIEL SIĘ

Dziś (30 grudnia br.) Pesa zakończyła produkcję 20 Dartów, które zasilą flotę PKP Intercity. Informację o ukończeniu realizacji zamówienia potwierdził rzecznik producenta.

Fot.

– Potwierdzam, że wszystkie pojazdy zakończyły proces produkcji i - nie licząc tych już odebranych - zostały przedstawione zamawiającemu do odbiorów – poinformował „Kurier Kolejowy” Michał Żurowski, rzecznik prasowy Pesy Bydgoszcz.

Darty wyjadą na tory dopiero po zakończeniu testów. Wcześniej prezes Pesy Tomasz Zaboklicki stwierdził, że w procesie odbiorczym testy sprawności trwają 1-2 tygodnie, dlatego odbiory zostaną przeniesione na 2016 rok. Z kolei Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity informował, że do końca roku może wyjechać 3-5 rozkładowych Dartów.

Wczoraj, 29 grudnia uczestniczyliśmy w inauguracyjnym przejeździe pierwszego ED161 z Warszawy Zachodniej do Lublina. Relacja na żywo z tej przejażdżki znajduje się tutaj: http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/26872/ruszyl-pierwszy-dart-pkp-ic-z-warszawy-do-lublina.html, recenzja i galeria pod linkiem: http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/26873/dart-juz-na-torach--zdal-egzamin.html.