Transport miejski Łódź odebrała wszystkie tramwaje wyprodukowane przez Pesę

Łódź odebrała wszystkie tramwaje wyprodukowane przez Pesę

31 grudnia 2015 | Źródło: MPK Łódź
PODZIEL SIĘ

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne potwierdziło wczoraj odbiór wszystkich 22 tramwajów typu Swing zamówionych w bydgoskiej Pesie. Dziesięć z nich dotarło już do Łodzi, pozostałe znajdują się jeszcze w Bydgoszczy, skąd w styczniu zostaną przewiezione i wyruszą do ruchu liniowego wraz z pozostałymi tramwajami.

Fot. MPK Łódź

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z powodzeniem zakończyliśmy działania mające na celu zakup 22 tramwajów typu Pesa Swing z zachowaniem 80% dofinansowania przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – poinformował wczoraj Sebastian Grochala, rzecznik łódzkiego MPK.

Koszt zakupu 22 Swingów to 166 mln zł brutto. Początkowo realizacja projektu była dofinansowana na poziomie 44% (60 mln netto) ale dzięki podpisanemu aneksowi do umowy o dofinansowanie obecnie jest to 80% - czyli 108,2 mln netto.

Tramwaje Pesy to jednoprzestrzenne, pięcioczłonowe, jednokierunkowe i niskopodłogowe pojazdy wyposażone w klimatyzację przedziałów pasażerskich i kabiny motorniczego a także m.in. system zliczania pasażerów, automat biletowy, monitoring z możliwością przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym do Centrali Nadzoru Ruchu, nowoczesną informację pasażerską oraz ręcznie rozkładaną rampę, umożliwiającą korzystanie z pojazdów osobom na wózkach inwalidzkich.

Obejrzyj pierwszy liniowy przejazd Swinga w Łodzi.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pasikowski: to był wyjątkowy rok dla PR Pasikowski: to był wyjątkowy rok dla PR
Następny artykuł Neska: rok pełen wyzwań i zmian Neska: rok pełen wyzwań i zmian