Specjalny pociąg Amor do Wrocławia na Walentynki

Specjalny pociąg Amor do Wrocławia na Walentynki

07 lutego 2016 | Źródło: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
PODZIEL SIĘ

Muzealny Pociąg Specjalny – tym razem pod nazwą Amor – znów rusza na tory. Historyczny skład Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku skieruje się do Wrocławia, gdzie podróż będzie kontynuowana ulicami stolicy Dolnego Śląska na pokładzie zabytkowych tramwajów elektrycznych, których trasy do końca pozostaną tajemnicą. Wiadomo tylko, że będą wiodły szlakiem największych zabytków miasta miast.

Fot. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Pociąg Amor odjedzie już za tydzień w niedzielę, 14 lutego ze stacji PKP w Jaworzynie Śląskiej o 10:36. Do Wrocławia Głównego dotrze o 11:35. Następnie wszyscy pasażerowie odbędą przejażdżkę zabytkowymi tramwajami po Wrocławiu, która potrwa od 11.45 do 13.15. W drogę powrotną Amor wyruszy o 13.35 i po godzinie dotrze do stacji początkowej.

Ceny biletów na pociąg wynosi 120 zł dla osób dorosłych i 80 zł dla dzieci i młodzieży uczącej się. Posiadacze biletu mają zagwarantowane przejazd zabytkowym składem osobowym na trasie Jaworzyna Śl. – Wrocław Gł. – Jaworzyna Śl., słodki poczęstunek na pokładzie pociągu (ciasta z domowego wypieku do wyboru), ciepłe napoje na pokładzie pociągu (kawa, herbata), przejazd zabytkowym tramwajem elektrycznym po Wrocławiu (ok. 1h 30 min.), ciepły poczęstunek w drodze powrotnej na pokładzie pociągu.

Zakup biletów możliwy jest tylko po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji. Rezerwacje będą przyjmowane wyłącznie na adres e-mail: rezerwacje@muzeatechniki.pl.

Muzealny pociąg Amor to nie jedyna atrakcja w tym roku jaką przygotowało Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. W związku z dużym zainteresowaniem pociągami specjalnymi placówka proponuje comiesięczne wyjazdy po najpiękniejszych trasach Dolnego Śląska połączone np. z okazjonalnymi wydarzeniami kulturalnymi lub zwiedzaniem lokalnych atrakcji turystycznych.

W tym roku pociągi dojadą do Wrocławia, Wałbrzycha, Szklarskiej Poręby, Wolsztyna, Świdnicy, Jawora, Dzierżoniowa, Głuszycy, Legnicy oraz Katowic. Przejazdy realizowane będą przez typowy dla Przedgórza Sudeckiego lat 50-tych XX wieku skład – polski parowóz TKt48-18 i dwa poniemieckie wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r.

Dodatkowo od maja do końca września Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku planuje również uruchomienie regularnego, weekendowego (w każdą sobotę i niedzielę) połączenia retro z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy i Dzierżoniowa. Przy okazji będzie można zwiedzać starówkę świdnickiej oraz filię Muzeum w Dzierżoniowie.

Ponadto, zwiększy się ilość weekendów podczas, których będą uruchamiane parowozy lub lokomotywy spalinowe na "Trasie Parowej" - wewnętrznej trasie na bocznicy Muzeum, gdzie podczas przejażdżki zabytkowym taborem można zwiedzić ważne dla historii techniki kolejowej obiekty (kanał oczystkowy, dźwig węglowy, żuraw wodny, elektrowyciąg, obrotnicę, budynki olejarni i piaskowni).

Muzeum oferuje również pakiety zwiedzania wycieczek dla dzieci i młodzieży (lekcje muzealne, warsztaty tematyczne, oferta ferii oraz wakacji w placówce) oraz innych grup zorganizowanych podczas, których można ciekawie spędzić dzień. Wśród innych tegorocznych imprez są m.in. Gala Parowozów, Diesel Fest, Festiwal Zabytków Techniki, Przemysłowe Miasto Dzieci, Pociąg Św. Mikołaja czy Noc Muzeów.