Błąd ludzki przyczyną katastrofy kolejowej w Bawarii? [aktualizacja]

Błąd ludzki przyczyną katastrofy kolejowej w Bawarii? [aktualizacja]

10 lutego 2016 | Autor: AB, ARR | Źródło: Süddeutsche Zeitung
PODZIEL SIĘ

9 lutego br. w miejscowości Bad Aibling, między Holzkirchen i Rosenheim, o godz. 6.48 zderzyły się czołowo dwa pociągi podmiejskie przewoźnika Bayerische Oberlandbahn (BOB). Bawarska policja informuje, że liczba ofiar zwiększyła się do dziesięciu (zginęli m.in. maszyniści obu pociągów), ponad 50 osób jest ciężko rannych, a ok. 100 pasażerów odniosło lżejsze obrażenia. Prawdopodobnie do katastrofy doszło z winy człowieka, a nie usterek technicznych, ale śledczy są dalecy od jakichkolwiek spekulacji, dopóki nie zbadają dwóch czarnych skrzynek zabezpieczonych na miejscu zdarzenia.

Fot. YouTube

Według agencji DPA wykoleiło się kilka wagonów. Akcja ratunkowa na miejscu zdarzenia trwała do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień zablokowana została linia między Holzkirchen a Rosenheim, teraz stopniowo ruch pociągó na tej trasie wraca do normy.

Miejscowość Bad Aibling znajduje się ok. 60 km od Monachium.

Wypadkowi uległy pociągi prywatnego przewoźnika Bayerische Oberlandbahn (BOB), należącego do Veolia Verkehr. Pociągi kursowały pod marką Meridian. Obsługiwane były jednostkami FLIRT3, eksploatowanymi przez przewoźnika od 2014 roku.

Fot. Bahnfisch, Wikipedia