Ermewa Group otwiera kapitał Akiem

Ermewa Group otwiera kapitał Akiem

10 lutego 2016 | Autor: ARR | Źródło: Akiem
PODZIEL SIĘ

Ermewa Group, należąca do SNCF Logistics, zapowiada objęcie 50 proc. kapitału swojej spółki zależnej Akiem przez Deutsche Asset Management (Deutsche AM). Przewiduje się, że inwestycja ta zostanie sfinalizowana w marcu 2016 roku.

Fot. Akiem

Rynek leasingu lokomotyw towarowych szybko rośnie. Celem tego długoterminowego partnerstwa jest wzmocnienie pozycji i rozwój spółki Akiem w Europie. Dzięki pozyskanym środkom Akiem zamierza niemalże podwoić swoją flotę lokomotyw w perspektywie najbliższych 10 lat.

– Transakcja pozwoli wesprzeć wzrost spółki Akiem w Europie wraz z partnerem, który podziela naszą długoterminową wizję przyszłości i rozwoju operacyjnego spółki – mówi David Zindo, prezes zarządu Ermewa Group. – Akiem otrzyma zasoby, dzięki którym lepiej będzie odpowiadała na oczekiwania klientów poprzez nową ofertę lokomotyw w korytarzach transportowych. Ponadto transakcja będzie korzystna dla grupy SNCF, m.in. dzięki nowemu partnerstwu między Akiem a Masteris, będącą także w 100 % spółką zależną SNCF w dziedzinie inżynierii oraz utrzymania lokomotyw we Francji.

– Cieszymy się z nawiązania partnerstwa z Ermewa Group i z objęcia udziałów w jej spółce zależnej Akiem, która jest jednym z najważniejszych graczy na swoim rynku – podkreśla Hamish Mackenzie, odpowiedzialny za infrastrukturę i zobowiązania w Deutsche Asset Management. Zobowiązujemy się wobec Ermewa Group do wsparcia obecnego kierownictwa Akiem w realizacji ambitnych planów rozwojowych we Francji i w Europie, gdzie wymagana jest wiedza ekspercka i inwestycje.

Akiem została utworzona w 2008 roku w celu zoptymalizowania zarządzania i wykorzystania lokomotyw towarowych w grupie SNCF. Obecnie jest drugą największą w Europie kontynentalnej firmą wynajmującą lokomotywy towarowe – posiada ponad 300 jednostek.

Deutsche AM zarządza aktywami o wartości ponad 22 mld euro w zakresie infrastruktury (stan z 30 września 2015 roku). Spółka uczestniczyła w pierwszoplanowych inwestycjach rozwojowych i z powodzeniem nawiązała liczne partnerstwa w Europie i na całym świecie.

Główną działalnością Ermewa Group jest wynajem wagonów przemysłowych i lokomotywy oraz cystern kontenerowych. Grupa specjalizuje się w projektowaniu, optymalizacji i zarządzaniu aktywami strategicznymi dla globalnych łańcuchów dostaw. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły 492 mln euro w 2015 roku. Ermewa Group jest w 100 % spółką zależną SNCF Logistics.