Saudyjczycy zamówili kolejne tokarki Rafametu

Saudyjczycy zamówili kolejne tokarki Rafametu

10 lutego 2016 | Autor: ARR | Źródło: Rafamet
PODZIEL SIĘ

Rafamet wyprodukuje w tym roku kolejne dwie tokarki karuzelowe KCM 150 N na zamówienie saudyjskiego klienta. Będzie to ósma i dziewiąta maszyna tej firmy, która trafi na tamtejszy rynek. Warto dodać, że wszystkie zostały zakontraktowane w ciągu ostatnich czterech lat.

Fot. Rafamet

– Rynek Arabii Saudyjskiej rozwija się niezwykle dynamicznie; realizuje się tam dużo inwestycji z zakresu infrastruktury kolejowej. Cieszymy się, że uczestniczymy w tych projektach – mówi Paweł Michalewski, dyrektor marketingu Fabryki Obrabiarek Rafamet.

Udział eksportu w sprzedaży ogółem Rafametu wynosi 70-80 proc. Fabryka dostarcza swoje produkty do odbiorców z całego świata, nawet do jego najbardziej odległych zakątków. Arabia Saudyjska to jeden z krajów, w których dodatkową trudność sprawiają niesprzyjające warunki klimatyczne. Rafamet przygotowuje jednak obrabiarki w taki sposób, aby prawidłowo funkcjonowały również w saudyjskich wysokich temperaturach oraz powietrzu, w którym znajduje się sporo piasku.

Zamówione maszyny są przeznaczone do obrabiania pojedynczych kół przed sformowaniem zestawu kołowego. Tokarki KCM 150 N uzupełnią wyposażenie warsztatu, w którym pracować będzie także wyprodukowana w Rafamecie obrabiarka UDA 125 N. Maszyny zostaną uruchomione u klienta w lipcu tego roku.

W 2015 roku również Alstom zamówił w Rafamecie dwie tokarki karuzelowe KCM 150 N. One również będą pracowały w Arabii Saudyjskiej, a dokładniej w stolicy kraju - Rijadzie, gdzie znajdzie się nowoczesny warsztat obsługujący nową linię metra.