Za miesiąc ruszy szynobus między Rzeszowem a Gorlicami

Za miesiąc ruszy szynobus między Rzeszowem a Gorlicami

11 lutego 2016 | Autor: ARR | Źródło: UM Gorlice
PODZIEL SIĘ

Od 13 marca br. między Rzeszowem i Gorlicami rozpocznie kursowanie szynobus. To efekt wspólnych starań burmistrza Gorlic Rafała Kukli, starosty gorlickiego Karola Górskiego oraz burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowicza. Zgodę na uruchomienie połączenia wyraził 10 lutego marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Wcześniej propozycja zyskała akceptację władz Województwa Podkarpackiego.

Fot. UM Gorlice

Jeszcze podczas ostatniej sesji Rady Miasta Gorlice burmistrz Kukla informował, że miasto będzie musiało ponieść część kosztów funkcjonowania połączenia. Okazuje się jednak, że całość środków przekazana zostanie z kasy samorządów Województw Małopolskiego i Podkarpackiego.

Pociąg kursował będzie w piątek na trasie Rzeszów – Gorlice oraz w niedzielę z Gorlic do Rzeszowa. Lokalne władze liczą na to, że zapewni on szybki, komfortowy i bezpieczny dojazd mieszkańcom Ziemi Gorlickiej i Jasielskiej uczącym się, studiującym i pracującym w stolicy Województwa Podkarpackiego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nieprawidłowości w pracach komisji egzaminacyjnej PLK Nieprawidłowości w pracach komisji egzaminacyjnej PLK
Następny artykuł "Szlaban na ryzyko" w Lesznie "Szlaban na ryzyko" w Lesznie