Korekta rozkładu jazdy pociągów SKM w Warszawie

Korekta rozkładu jazdy pociągów SKM w Warszawie

13 marca 2016 | Źródło: SKM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej zmieni się w nieznacznym stopniu – możliwe są jedynie niewielkie przesunięcia godzin odjazdów wybranych pociągów. Największe zmiany dotyczą linii radomskiej i zasad honorowania biletów KM w komunikacji miejskiej ZTM.

Fot. ZTM Warszawa

Na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO będą kontynuowane prace remontowe. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S9 oraz pociągi Kolei Mazowieckich (KM9) będą kursowały w obu kierunkach po jednym torze. Nieznacznie zmienią się godziny odjazdów pociągów w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. W związku z tym zostaną wydłużone godziny wzajemnego honorowania biletów ZTM i KM – będzie ono obowiązywało w godzinach 14.00-20.00 (obecnie obowiązuje w godzinach 15.00-20.00).

Honorowanie biletów

Od 13 marca do 26 maja – w dni robocze, w godzinach 5.00-8.00oraz 14.00-20.00 – na odcinku Warszawa Zachodnia peron 8 – Legionowo będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM.

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM obsługujących linię działdowską przez Warszawę Gdańską (R9R90RE90).

Uwaga! Aby aktywować lub skasować bilet ZTM w pociągu KM należy wejść do pociągu pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu i udać się do kierownika pociągu.

Bilety KM (wszystkie rodzaje) będą honorowane w:

  • pociągach SKM S9
  • autobusach i tramwajach na odcinku rondo Starzyńskiego – Dworzec Gdański.

Linia radomska

Od 13 marca do 11 czerwca liczba pociągów KM obsługujących linię radomską zostanie zdecydowanie zmniejszona. Jest to związane z pracami modernizacyjnymi i jednotorowym ruchem pociągów na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno – Czachówek Południowy. W związku z tym zostaną wprowadzone nowe zasady honorowania biletów KM w pojazdach uruchamianych przez ZTM oraz biletów ZTM ważnych w 1. strefie biletowej w autobusach linii 715.

Honorowanie biletów

Bilety KM (ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub tym odcinkiem) będą honorowane:

  • pociągach SKM S2 S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Śródmieście / Warszawa Centralna – Warszawa Lotnisko Chopina
  • na linii M1 na odcinku Centrum – Stokłosy
  • autobusach linii: 709 i 727 (na odcinku Metro Wilanowska – PKP Piaseczno); 189401 i 402 (na odcinku PKP Służewiec – Metro Służew); 148 i 331 (na odcinku Lotnisko Chopina – Poleczki); 504(na odcinku Novotel – Poleczki); 209 i 809 (na odcinku Metro Stokłosy – PKP Jeziorki), 165 (na całej trasie), 319 (na odcinku Metro Wilanowska – PKP Jeziorki), 739 (na odcinku Metro Wilanowska – Mysiadło), 715 (na całej trasie)
  • tramwajach linii 79 i 15 na odcinku PKP Rakowiec – P+R Al. Krakowska.

Bilety ZTM ważne w 1. strefie biletowej będą ważne w autobusach linii715 dla pasażerów podróżujących do / z przystanków na odcinku PKP Jeziorki – Baletowa.

 Rozkłady jazdy pociągów SKM ważne od 13 marca są dostępne tutaj.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł W niedzielę inauguracyjny przejazd TLK „Deyna” W niedzielę inauguracyjny przejazd TLK „Deyna”
Następny artykuł Pociąg z Piły do Berlina ruszy za tydzień? Pociąg z Piły do Berlina ruszy za tydzień?