Co chcą zmienić pasażerowie w rozkładzie jazdy PKP Intercity?

Co chcą zmienić pasażerowie w rozkładzie jazdy PKP Intercity?

14 marca 2016 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Zmiana terminów, godzin czy tras kursowania pociągów - to tylko niektóre z propozycji, które zostały zgłoszone w czasie konsultacji społecznych nowego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity na sezon 2016/2017. W ramach akcji wpłynęło 5 730 ankiet. Najchętniej swoje opinie wyrażali mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Fot. PKP Intercity

Pasażerowie PKP Intercity po raz kolejny wzięli udział w konsultacjach dotyczących nowego rozkładu jazdy, który zostanie wdrożony 11 grudnia 2016 roku. Przez ponad tydzień, od 24 lutego do 5 marca br. z interaktywnego formularza umieszczonego na stronie internetowej PKP Intercity skorzystano  5 730 razy.

– Cieszy nas bardzo duże zainteresowanie akcją. Otrzymaliśmy ponad dwa razy więcej wniosków niż w ostatniej edycji akcji. Taki wynik pokazuje rosnące zainteresowanie pasażerów udziałem w tworzeniu siatki połączeń. Teraz czas na analizę zgłoszonych propozycji. W miarę możliwości wybrane pomysły trafią do nowego rozkładu jazdy – powiedziała Beata Czemerajda z PKP Intercity.

Konsultacje społeczne w liczbach

Ze  względu  na  wiek, najliczniej pomysły zgłaszały osoby do 26 roku życia (42,2%). Drugą pod względem liczebności grupą były osoby powyżej 35 roku życia (30,6%). Natomiast ankietowani w przedziale od 27 do 35 lat stanowili w sumie 28,2% wszystkich uczestników konsultacji.

Najwięcej, bo prawie ¼ ankietowanych (24,1%) to osoby mieszkające w dużych miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Kolejną znaczącą grupą stanowili mieszkańcy miast liczących od 21 do 50 tys. mieszkańców (16,7%).

Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy województwa mazowieckiego (16,3%), wielkopolskiego (14,9%) i łódzkiego (10,9%). Najmniejsza liczba ankiet wpłynęła z regionu opolskiego i świętokrzyskiego - odpowiednio: 1,5% i 1,4%.

W konsultacjach społecznych chętnie brali udział studenci (30,7%) oraz pasażerowie korzystający z biletów okresowych (19,2%).