Antresola na Centralnym otwarta dla podróżnych

Antresola na Centralnym otwarta dla podróżnych

23 marca 2016 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. udostępniła wybudowaną w ramach estetyzacji antresolą na Dworcu Centralnym. Pasażerowie mogą również korzystać z nowych lokali komercyjnych które pojawiły się w hali głównej i pasażach podziemnych.

Fot. PKP S.A.

Dzięki antresoli podróżni będą mogli w komfortowych warunkach oczekiwać na pociąg również na poziomie +1. Pasażerowie mają do dyspozycji nową poczekalnie z dostępem do Internetu  i gniazdek elektrycznych. Powstałą antresola oraz prowadzące na nią schody ruchome ułatwiają również dostęp do zlokalizowanych na piętrze restauracji oraz supermarketu.

Bardziej przyjazna przestrzeń czeka na pasażerów także na poziomie 0 w hali głównej, gdzie pojawiły się nowi najemcy komercyjni. W sumie powstało 11 nowych lokali i trzy wyspy. Mieszkańców ucieszy m.in.: otwarty w hali głównej Punkt Obsługi Pasażera ZTM Warszawa.  

- Estetyzacja Dworca Centralnego pozwoliła lepiej wykorzystać przestrzeń budynku – mówi Grzegorz Tomaszewski, pełnomocnik zarządu PKP S.A. ds. nieruchomości.  - Budowa antresoli oraz nowe zagospodarowanie hali głównej oznacza bardziej komfortowe warunki zarówno dla naszych podróżnych jaki i najemców.

Estetyzacja objęta została również część podziemnego dworca: dojście do stacji WKD Śródmieście oraz galeria zachodnia i część północnej. Dzięki nowym rozwiązaniom w zakresie wykańczania wnętrz, pasaże są bardziej przestronne i lepiej doświetlone. Odnowione lokale są teraz dobrze wyeksponowane i łatwiejsze do zagospodarowania przez najemców.

- Dworzec Centralny to jeden z lepiej zagospodarowanych komercyjnie dworców kolejowych. Dzięki zakończonej inwestycji jego potencjał w tym zakresie jeszcze się zwiększył. Udostępniliśmy 39 nowych lokali, których łączna powierzchnia wynosi ok. 1600 mkw. – mówi Grzegorz Tomaszewski. – Obecnie poziom wynajmu powierzchni na tym dworcu wynosi ok. 95% - dodaje.

Na dworcu trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe w galeriach podziemnych. Koszt inwestycji związanej z estetyzacją wyniósł 19,5 mln zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Ministerstwo Rozwoju potwierdza: Newag w programie Luxtorpeda 2.0 Ministerstwo Rozwoju potwierdza: Newag w programie Luxtorpeda 2.0
Następny artykuł Wielkanocne podróże z PKP Intercity Wielkanocne podróże z PKP Intercity