Maria Wasiak została wiceprezydentem Bydgoszczy

Maria Wasiak została wiceprezydentem Bydgoszczy

24 marca 2016 | Źródło: UM Bydgoszcz
PODZIEL SIĘ

Zastępcą Prezydenta Miasta Bydgoszczy zostanie była minister infrastruktury i rozwoju - Maria Wasiak. Jak poinformował Urząd Miasta, pracę w Bydgoszczy nowa wiceprezydent rozpocznie 11 kwietnia 2016 r.

Maria Wasiak została wiceprezydentem Bydgoszczy
Fot. MIR

Maria Wasiak była ministrem infrastruktury i rozwoju do 16 listopada 2015 r. W czasie jej kadencji został przyjęty przez Radę Ministrów m.in. Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, w którym zostały ujęte do realizacji droga S 5 oraz S 10.

Wcześniej od 2000 r. związana ze strukturami Polskich Kolei Państwowych. Od 2004 była członkiem Zarządu PKP S.A., a w latach 2011 – 2014 pełniła funkcję Prezesa Zarządu PKP S.A.W tym czasie zapadły najważniejsze decyzje dotyczące budowy nowego dworca Bydgoszcz Główna. Jest wiceprzewodniczącą Wspólnoty Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej w Brukseli, członkinią Rady Wykonawczej Międzynarodowego Związku Kolei w Paryżu. W 1998r. przez rok była Wicewojewodą Radomskim, a następnie szefem gabinetu politycznego Ministra Transportu Tadeusza Syryjczyka.

Pani Maria Wasiak ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wielkopolską Szkołę Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jako zastępca prezydenta będzie odpowiadała za monitoring i realizację Strategii Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030 oraz pozyskiwanie i wykorzystywanie środków unijnych. Szczegółowy zakres obowiązków zostanie przedstawiony niezwłocznie po rozpoczęciu pracy przez Marię Wasiak.