Forum FRACHT sprzyja rozwojowi intermodalu w Europie Środkowo-Wschodniej

Forum FRACHT sprzyja rozwojowi intermodalu w Europie Środkowo-Wschodniej

08 kwietnia 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W Amber Expo w Gdańsku rozpoczęło się IV Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2016. – Tradycją stało się już to, że Forum skupia w jednym miejscu najważniejsze podmioty funkcjonujące na rynku intermodalnym oraz władze kreujące krajową politykę transportową. Efektem branżowych spotkań jest intensyfikacja przewozów kombinowanych nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej – powiedział podczas otwarcia Dariusz Kostrzębski, prezes spółki KOW, organizatora wydarzenia.

Fot. Dominik Skudlarski

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych.

Co roku, uczestnicy Forum wypracowują konkretne wnioski i kierunki działań, których głównym celem jest rozwój transportu intermodalnego oraz przedsiębiorstw funkcjonujących na tym rynku.

– Jednym z dowodów potwierdzających celowość naszych wysiłków są prace, które podjęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa polegające na stworzeniu warunków dla uruchomienia regularnego połączenia intermodalnego z portu Gdańsk do Mińska na Białorusi – mówi Dariusz Kostrzębski. Prezes KOW, wydawcy „Kuriera Kolejowego” podziękował przy okazji wszystkim, którzy na różne sposoby przyczyniają się do rozwoju transportu intermodalnego w Polsce, w tym m.in. resortom gospodarki, infrastruktury i budownictwa, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, portom: Gdańsk, Gdynia, Szczecin i  Świnoujście, terminalowi kontenerowemu CLIP, Polskim Kolejom Państwowym S.A., PKP Cargo, Lotos Kolej, STK Wrocław, Captrain.