Tramwajowa oferta Pesy zwycięża w Kijowie

Tramwajowa oferta Pesy zwycięża w Kijowie

13 kwietnia 2016 | Źródło: Pesa
PODZIEL SIĘ

W przetargu na dostawę dziesięciu niskopodłogowych tramwajów za najbardziej korzystną ze wszystkich złożonych i dopuszczonych do procedury została uznana oferta Pesy Bydgoszcz – ogłosiło Przedsiębiorstwo Komunalne Kijówpastrans.

Fot. Pesa

W związku z tym komitet konkursowy postanowił, zgodnie z ustawą „O zakupach państwowych” złożoną ofertę zaakceptować.

– Pierwszy spośród przygotowanych na rynek ukraiński trzyczłonowych tramwajów z rodziny pojazdów Fokstrot (model 71414) jest już na testach w Kijowie, homologację Pesa zakończy w czerwcu, a wszystkie składy zostaną dostarczone w tym roku – informuje Michał Żurowski, rzecznik bydgoskiego producenta.

Wartość kontraktu wynosi 11,5 mln euro.

Przypomnijmy, że już w czerwcu 2015 r. władze Kijowa na czele z merem Witalijem Kliczko podpisali w Bydgoszczy memorandum, w wyniku którego Pesa ma dostarczyć do stolicy Ukrainy 50 tramwajów, a następnie uruchomić tam montownię lub fabrykę.

– Zapoznałem się z produkcją w Pesie. Zobaczyłem jak duży potencjał ma firma i chcielibyśmy też z tego skorzystać w naszym mieście. Kijów dziś jeszcze nie jest w pełni europejską stolicą, ale wiemy, że musi się rozwijać, mieć odpowiednią infrastrukturę transportową. Potrzebne są nowoczesne, ekologiczne i komfortowe tramwaje – mówił wówczas Kliczko.