PKP Intercity chce wydzierżawić tabor na wakacje

PKP Intercity chce wydzierżawić tabor na wakacje

20 maja 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity ogłosiło dwa postępowania na dzierżawę  lokomotyw elektrycznych oraz wagonów osobowych. Przewoźnik chce wynająć pojazdy do 31 sierpnia 2016 r.

Fot. Kuba Batorowicz

Jeden z ogłoszonych postępowań dotyczy dzierżawy 5 dwukabinowych lokomotyw elektrycznych o mocy silników nie mniejszej niż 2 MW i prędkości maksymalnej nie mniejsza niż 120 km/h. Lokomotywy powinny być wyposażone w sprzęgi do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, przewody zasilające powietrze w zakresie 0,8 – 1,0 MPa oraz radio spełniające wymagania w zakresie łączności pociągowej na liniach kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, które będzie polegało na zleceniu wykonania większej ilości pracy eksploatacyjnej nie przekraczającej jednakże 40 % wielkości podstawowej. Przy wyborze oferty PKP Intercity będzie kierowało się dwoma kryteriami: ceną - waga 90% oraz termin płatności - waga 10%. Na oferty przewoźnik czeka do 24 maja 2016 r.

Drugi przetarg obejmuje dzierżawę 40 wagonów pasażerskich o prędkość konstrukcyjnej minimum 120 km/h. Każdy z pojazdów powinien mieć nie mniej niż 54 miejsca siedzące. Podobnie jak w przypadku lokomotyw, przewoźnik  będzie kierował się dwoma kryteriami: ceną - waga 90% oraz termin płatności - waga 10%. Oferty można składać do 30 maja 2016 r.