Linia legionowska – zmiany w kursowaniu pociągów KM, SKM i PKP IC

Linia legionowska – zmiany w kursowaniu pociągów KM, SKM i PKP IC

23 maja 2016 | Źródło: SKM Warszawa, Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Od 27 maja do 11 czerwca zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. W związkuz tym pociągi PKP Intercity, Kolei Mazowieckich i warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały inaczej niż zwykle. Zmiany są związane z budową Trasy Świętokrzyskiej i tunelu pod linią kolejową.

Fot. PKP PLK

Przy okazji inwestycji drogowców, PKP Polskie Linie Kolejowe wykorzystają niezbędne miastu przy budowie Trasy Świętokrzyskiej zamknięcie odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga i wymienią na nim tory.

Poniżej prezentujemy zmiany jakie nastąpią w kursowaniu pociągów:

Szybka Kolej Miejska

Pociągi SKM S3 będą obsługiwały trasę skróconą Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina.

Dla pociągów SKM S9 będzie obowiązywała trasa: Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska / Warszawa Zachodnia. Część pociągów jadących
z Wieliszewa / Legionowa będzie kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO. Jednocześnie zostanie zmieniony rozkład jazdy.

Koleje Mazowieckie

15 par (spośród 21) pociągów lotniskowych będzie kursować trasą okrężną przez Warszawę Wschodnią Towarową, co spowoduje wydłużenie czasu jazdy o około 20 minut. Pozostałe 6 par pociągów będzie kursowało w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do stacji Warszawa Wschodnia.

Ponadto w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską wybrane pociągi KM z/do Działdowa, Nasielska, Ciechanowa będą kończyć/rozpoczynać bieg na stacji Warszawa ZOO.

PKP Intercity

Wybrane pociągi PKP Intercity, kursujące pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Olsztynem i Białymstokiem oraz jadące w kierunku lub z Wrocławia i Krakowa, będą przejeżdżały przez stację Warszawa Gdańska (z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia).

Pociągi SKM S3 będą kursowały na trasie skróconej Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Pociągi SKM S9 będą obsługiwały trasę Wieliszew / Legionowo – Warszawa Zachodnia / Warszawa Gdańska oraz zostanie dla nich wprowadzony zmieniony rozkład jazdy.

Honorowanie biletów w okresie 27 maja – 11 czerwca 2016 r.

Bilety ZTM będą obowiązywały:

  • w pociągach KM na odcinku Wieliszew – Legionowo – Warszawa Zachodnia oraz w pociągach linii RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina
  • w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec
  • w pociągach PKP Intercity na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Legionowo (tylko pociągi KORMORAN i POLARIS) i Warszawa Gdańska – Legionowo, w wagonach kl. 2 z miejscami do siedzenia.

Uwaga! W pociągach PKP IC będą obowiązywały wyłącznie bilety ZTM ważne w I i II strefie. Przewóz rzeczy, zwierząt i rowerów będzie odbywał się według zasad i taryfy PKP IC.

W pociągach KM i PKP IC pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 30.05 godz. 08.15, a osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować.

Bilety KM (sieciowe oraz do odpowiednich stacji) będą obowiązywały:

  • w metrze na odcinku Dworzec Gdański – Centrum
  • w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie i we wszystkich pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
  • w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie:  Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

Bilety PKP IC (sieciowe, weekendowe oraz wydane na przejazd w relacjach z / do stacji Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska lub przez Warszawę) będą obowiązywały:

  • w metrze na odcinku Dworzec Gdański – Centrum
  • w pociągach SKM S9 na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia
  • w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.