PLK dla dobrych podróży na długi weekend

PLK dla dobrych podróży na długi weekend

25 maja 2016 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Stały monitoring sieci kolejowej, wzmocniona informacja, zespoły techniczne do szybkich działań - PKP Polskie Linie Kolejowe są przygotowane na wzmożony ruch w ostatni majowy weekend. Nad bezpieczeństwem czuwają patrole SOK na dworcach i trasach.

Fot. PKP PLK

Służby dyspozytorskie zarządcy infrastruktury koordynują weekendowe przewozy. Całodobowo współpracują z przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi oraz służbami technicznymi. Stały monitoring meteorologiczny ma zapewnić właściwe przygotowanie linii kolejowych do warunków pogodowych.

Dokładna i sprawdzona informacja

Na 18 dworcach kolejowych będą dyżurować mobilni informatorzy PKP Intercity, którzy udzielą pasażerom informacji na temat pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych. Z ich pomocy skorzystają m.in. podróżni z Krakowa, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Wrocławia. Szczegółowe informacje o ruchu pociągów dostępne są cały czas na dworcach, w Internecie, na stronach spółek kolejowych oraz w serwisach rozklad-pkp.pl i portalpasazera.pl.

Przypominamy o zmianach w rozkładzie - od piątku 27 maja do 11 czerwca będzie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Przerwa spowodowana jest budową Trasy Świętokrzyskiej. Informacje o zmianach i organizacji ruchu dostępne są na stronach przewoźników.

Bezpieczna kolej

Ponad 3,5 tys. patroli wystawi Straż Ochrony Kolei od czwartku do niedzieli. Więcej funkcjonariuszy będzie na dworcach, stacjach i peronach. SOK-iści będą w 1500 składach podmiejskich i dalekobieżnych oraz wokół 1 300 najważniejszych stacji i dworców.

2 500 patroli SOK na szlakach kolejowych wesprze 9 mobilnych centrów monitoringu z kamerami stacjonarnymi i przenośnymi. Wykorzystane będą też fotopułapki, by zapobiegać ingerencjom w infrastrukturę i maksymalnie ograniczyć ryzyko opóźnień pociągów.

Przypominamy cały czas czynny jest numer alarmowy SOK – 22 474 00.