Firmy kolejowe wsparły Dzień Dziecka w powiecie pułtuskim

Firmy kolejowe wsparły Dzień Dziecka w powiecie pułtuskim

06 czerwca 2016 | Źródło: KOW
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 5 czerwca mieszkańcy wsi Moszyn oraz Gromin w pobliżu Pułtuska zorganizowali specjalny Dzień Dziecka z udziałem lokalnych firm i spółek z branży kolejowej takich jak Trakcja PRKIiI, SKM Warszawa, Natura Tour czy KOW.

Fot. KOW

Akcji towarzyszyła ważna inicjatywa dla  powiatu legionowskiego oraz pułtuskiego, ponieważ w październiku ubiegłego roku został podpisany list intencyjny o współpracy w zakresie rewitalizacji i utrzymania linii kolejowej nr 28 na odcinku Wieliszew-Zegrze, która będzie obejmowała przede wszystkim odbudowę nawierzchni na całym ponad 3,7 km odcinku linii. Ponadto na stacji Wieliszew wyremontowany zostanie tor stacyjny i pojawi się nowy peron. Dzięki temu Szybka Kolej Miejska będzie mogła ponownie uruchomić regularne połączenia kolejowe do Zegrza zawieszone w 1994 roku.

Na trasie, która zaczyna się w Wieliszewie, przeprowadzona będzie modernizacja torowiska i ponowna jej elektryfikacja. W Zegrzu Południowym zrekonstruowana będzie stacja, która wraz z dworcem autobusowym i parkingiem „Parkuj i Jedź” stanie się ważnym centrum przesiadkowym dla mieszkańców Zegrza Północnego, Serocka, Pułtuska i okolic.

– To ważna inicjatywa dla mieszkańców Pułtuska i okolic. Rewitalizacja linii kolejowej podniesienie efektywności transportu kolejowego w północnej części województwa mazowieckiego. Ogromne podziękowanie należy się organizatorom Dnia Dziecka, jak również darczyńcom. Wspieranie właśnie takich inicjatyw przyświeca podnoszeniu świadomości o ważnych inwestycjach na terenie naszego powiatu i powiatów sąsiednich. Warto nadmienić, że w Pułtusku istniała kolej – kolej wąskotorowa, a dla pułtuszczan to wielka wartość oraz ułatwienie dnia codziennego w dojazdach do pracy – mówi Róża Krasucka, zastępca burmistrza Pułtuska, która z ramienia powiatu pułtuskiego oraz Gminy Pułtusk uczestniczyła w podpisaniu ww listu intencyjnego.

Partnerzy wydarzenia wsparli akcję przekazując drobne upominki do Loteriady, która była jedną z atrakcji Dnia Dziecka. W puli nagród znalazły się m.in. zegar ścienny, zestaw długopisów, pendrive, przybornik biurkowy, malowanki, gra planszowa Chińczyk, pluszowe miśki, jak też gra planszowa „Stawiam na Kolej” oraz miesięcznik Kurier Kolejowy.