Wakacyjny remont na linii WKD. Utrudnienia dla pasażerów

Wakacyjny remont na linii WKD. Utrudnienia dla pasażerów

14 czerwca 2016 | Źródło: WKD
PODZIEL SIĘ

Od 1 lipca do 31 sierpnia na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej prowadzony będzie remont toru nr 2 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. W związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Fot.

Pociągi będą kursowały w następujących relacjach:

  • Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Zachodnia WKD, z przesiadką pomiędzy pociągami na przystanku osobowym Opacz (codziennie),
  • Milanówek Grudów – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej (codziennie),
  • Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej (w dni powszednie).

Odcinek Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.  Na odcinku Komorów – Warszawa Zachodnia WKD ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo po torze nr 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa).  Na przystanku Opacz zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy z/do pociągów obsługujących relacje:

  • Warszawa Zachodnia WKD – Opacz
  • Opacz - Grodzisk Maz. Radońska.

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na następujących relacjach: 

  • Pruszków WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu),
  • Komorów WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień),

Podróżni korzystający z autobusowej komunikacji zastępczej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 30 czerwca 2016 r. i ważnych na przejazdy w dniu 1 lipca 2016 r. i później.