Wakacyjne podróże z PKP Intercity

Wakacyjne podróże z PKP Intercity

21 czerwca 2016 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Lepsze czasy przejazdu i ponad 90 dodatkowych pociągów do popularnych miejscowości turystycznych, 400 składów każdego dnia w trasie, 121 000 miejsc na dobę, stały monitoring sieci kolejowej oraz sezonowe kasy i wzmocniona informacja - rusza wakacyjna oferta PKP Intercity.

Fot. Przemysław Szkatuła

Codziennie PKP Intercity uruchomi ponad 400 pociągów kursujących po Polsce i Europie. Pasażerowie skorzystają z 94 wakacyjnych składów, które kursować będą do 3 września. Część połączeń będzie nowych, inne będą miały wydłużone trasy czy częstsze terminy kursowania.  Średnio na dobę, we wszystkich składach PKP Intercity będzie dostępnych ponad 121 000 miejsc. Dodatkowo spółka uruchomi specjalne składy kolonijne oraz w miarę możliwości, dostawi wagony do pociągów cieszących się największą popularnością. Dla blisko 2 500 grup zorganizowanych przewoźnik zabezpieczy ponad 130 000 miejsc w swoich składach.

Dziś podróż z Krakowa do Gdańska zajmuje 5 h 15 min. To o 33 minuty krócej niż w zeszłoroczne wakacje. Szybciej i wygodniej pojedziemy w te wakacje również do Kołobrzegu – podróż z Krakowa zajmie 8,5 godziny, natomiast ze stolicy niecałe 6 h. Czas przejazdu skrócił się o ok. 3 godzin. Wygodną podróż w Karkonosze zapewnia szybkie połączenie do Jeleniej Góry - trasą jeżdżą szybkie składy Pendolino. Podróż z Wrocławia zajmuje 1 h i 45 min., a z Warszawy jest o 3h 30min krótsza – wynosi 5 h 30 min.

PKP Intercity zaoferuje na okres wakacyjny wiele sezonowych połączeń. Zarówno dziennymi, jak i nocnymi pociągami będzie można pojechać m. in. nad morze (Łeba, Hel, Kołobrzeg, Świnoujście, Trójmiasto), na Mazury (Olsztyn, Iława, Ełk) czy w góry (Jelnia Góra, Zakopane, Kudowa, Zagórz czy Krynica). Będzie to również pierwszy sezon wakacyjny, kiedy do Jeleniej Góry oraz Kołobrzegu będzie można dojechać pociągami Pendolino. W sumie składy PKP Intercity zatrzymają się w wakacje na 404 stacjach.

Osoby, które wybiorą wypad za granicę mogą skorzystać z kilkunastu połączeń międzynarodowych m. in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro np. za podróż z Warszawy do Berlina pasażer zapłaci już 29 euro. Natomiast ze stolicy Polski do Pragi można pojechać już za 24, a do Budapesztu za 29 euro.

Na podróżujących z dziećmi czekają specjalne oferty. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny mogą liczyć na 30% rabatu. W ramach oferty Bilet Seniora zniżkę w tej samej wysokości otrzymają osoby, które ukończyły 60 rok życia. Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety. Warto również pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły czwartego roku życia, podróżują pociągami PKP Intercity za darmo. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu.

Na czas wakacji PKP Intercity uruchomi również sezonowe kasy m. in. we Władysławowie, w Ustce, Łebie, Jastarni czy na Helu. Bilety na połączenia krajowe dostępne są w sprzedaży na 30, a na międzynarodowe na 60 dni przed odjazdem pociągu.