Akiem z umową ramową na 52 lokomotywy TRAXX

Akiem z umową ramową na 52 lokomotywy TRAXX

23 czerwca 2016 | Źródło: Bombardier Transportation
PODZIEL SIĘ

Firma leasingowa Akiem oraz Bombardier Transportation podpisały umowę ramową na dostawę 52 lokomotyw Bombardier TRAXX MS oraz AC. Dostawy pierwszych pojazdów nastąpią w 2017 roku.

Fot. Bombardier Transportation

Dostawa wszystkich lokomotyw jest uzależniona od wyników finansowych Akiem. Pierwsza partia 26 lokomotyw wyceniona została na ponad 90 mln euro. Uzupełnieniem do umowy ramowej jest opcja na dostawę pięciu lokomotyw spalinowych.

- To ważna inwestycja dzięki której nasza flota zwiększy do 100 lokomotyw TRAXX w roku 2018. Będziemy mogli rozszerzyć naszą pozycję na niemieckich i austriackich rynkach krajowych, jak również w Szwecji, krajach Beneluksu a także we Włoszech, Szwajcarii oraz Polsce - powiedział Fabien Rochefort, prezes Akiem.

- Pracujemy z Akiem od 2011 roku i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować naszą współprace – dodał Michael Fohrer, przedstawiciel Bombardier Transportation na Europę Środkowo-Wschodnią.

Lokomotywy są zasilane przez przekształtniki trakcyjnych MITRAC oferując dużą niezawodność. Sprzęt MITRAC jeździ ponad 3000 lokomotyw na całym świecie.