10 mln km pociągów Pendolino w barwach PKP Intercity

10 mln km pociągów Pendolino w barwach PKP Intercity

25 czerwca 2016 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Pociągi Pendolino, które od grudnia 2014 roku kursują w barwach PKP Intercity, przejechały po Polsce już 10 mln kilometrów. W praktyce oznacza to blisko 21 000 kursów i 5,7 mln przewiezionych na pokładach pasażerów. Z tej okazji PKP Intercity, dla odwiedzających gdański dworzec, przygotowało 10 metrowy tort w kształcie Pendolino.

Fot. PKP Intercity

Pociągi Pendolino jeżdżą w barwach PKP Intercity od grudnia 2014, jako marka Express InterCity Premium. Przewoźnik kupił 20 takich pojazdów, które kursują m. in. do Trójmiasta, Warszawy, Krakowa, Katowic, Gliwic, Bielska Białej, Wrocławia, Rzeszowa, Jeleniej Góry i Kołobrzegu. 25 czerwca 2016 r., na trasie z Warszawy do Trójmiasta, skład Pendolino pokonał dziesięciomilionowy kilometr.

- Wszystkie nasze pociągi Pendolino przejechały już w sumie 10 mln kilometrów. To mniej więcej odległość, jaką trzeba by było przebyć, okrążając 250 razy Ziemię po równiku lub 13 razy odbyć podróż z Ziemi na Księżyc i z powrotem – mówi Beata Czemerajda, z biura prasowego PKP Intercity.

W Alstom jesteśmy dumni z sukcesu projektu Pendolino w Polsce. W ciągu ostatnich 18 miesięcy pociągi Pendolino wykazały swoją niezawodność, zapewniając pasażerom komfort i bezpieczeństwo w różnych warunkach pogodowych, zarówno w upalne dni, w trakcie opadów śniegu, czy w czasie silnych mrozów – powiedział Artur Fryczkowski, Dyrektor Serwisu Alstom Polska.

Z okazji tego wydarzenia na stacji Gdańsk Główny pasażerowie pociągów PKP Intercity oraz odwiedzający dworzec mogli skosztować kawałka 10 metrowego toru w kształcie pociągu Pendolino. Na przybyłych czekały również drobne upominki.