PCC rozbudowało terminal intermodalny w Gliwicach

PCC rozbudowało terminal intermodalny w Gliwicach

28 czerwca 2016 | Autor: RW | Źródło: Śląskie Centrum Logistyki, PCC Intermodal
PODZIEL SIĘ

PCC Intermodal i Śląskie Centrum Logistyki świętowało uruchomienie rozbudowanego terminalu intermodalnego oraz otwarcie bimodalnego magazynu, który integruje kolej z transportem samochodowym. Łączna wartość obu inwestycji wyniosła 75 mln zł.

Fot. PCC Intermodal

Magazyn jest przystosowany zarówno do transportu drogowego, jak i szynowego. Liczy sobie 10 tys. m2. To największa inwestycja, jaką ŚCL zrealizowało na terenie portu w ciągu kilkunastu lat.

Budowa obiektu kosztowała ok. 25 mln zł i zwiększyła powierzchnię magazynową z 18 do 28 tys. m2. Nowy magazyn jest dedykowany do obsługi wyrobów przemysłowych takich branż jak: papiernicza, chemiczna, meblarska czy sprzętu AGD.

Drugą oddaną inwestycją jest rozbudowany terminal intermodalny firmy PCC Intermodal, znajdujący się pomiędzy dwoma basenami portu. Został powiększony z 3 do 5 hektarów. Może teraz pomieścić do 2900 kontenerów 20-stopowych.

Spółka Śląskie Centrum Logistyki obsługuje m.in. gliwicki port rzeczny, kolejowy i drogowy terminal przeładunkowy oraz magazyny i biura. Należy w ponad trzech czwartych do samorządu Gliwic. Pozostali akcjonariusze to m.in. DB Schenker Rail Polska oraz OT Logistics.