Przewozy Regionalne odzyskują podróżnych w Małopolsce

Przewozy Regionalne odzyskują podróżnych w Małopolsce

30 czerwca 2016 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Prowadzone w ostatnich latach przez zarządcę infrastruktury kolejowej prace modernizacyjne skutkowały konsekwencjami, które przekładały się na funkcjonowanie Przewozów Regionalnych w Małopolsce. Po wprowadzeniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów w grudniu 2015 r. oraz skutecznych działaniach przewoźnika w postaci dużej akcji promocyjnej prowadzonej przez Oddział Małopolski spółki w bieżącym roku odnotowano ponad 20-procentowy wzrost liczby podróżnych.

Fot. Przewozy Regionalne

W wyniku prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej prac modernizacyjnych od roku 2011 właściwie na wszystkich małopolskich liniach Przewozy Regionalne zmagały się z utrudnieniami w realizowaniu usług. Przewoźnik podejmował intensywne działania w kierunku wprowadzania nowych i aktualizacji istniejących ofert biletowych. Podróżujący mogli skorzystać z licznych promocji, takich jak Połączenie w dobrej cenie, Bilet sądecki, Bilet olkuski, Tani bilet, jednak utrudnienia w sposób znaczący odbijały się na decyzjach podróżujących w kwestii wyboru środku transportu. Frekwencja pasażerów zmniejszała się, co szczególnie widoczne było na trasie
z Krakowa do Tarnowa. W czerwcu 2015 Przewozy Regionalne uruchomiły dodatkowo przyspieszone autobusy pomiędzy Krakowem a Tarnowem. Takie rozwiązanie pozwoliło częściowo zrekompensować podróżnym utrudnienia wynikające z remontu linii kolejowej na tym odcinku.

Przewoźnik podejmował konsekwentne działania, by pozyskać zainteresowanie usługami kolejowymi w tym regionie. Nowy roczny rozkład jazdy pociągów 2015/16, obowiązujący od grudnia ubiegłego roku, a także zakończenie modernizacji odcinka linii Kraków – Tarnów zaowocowały długo oczekiwaną stabilizacją. Dodatkowo liczne działania promocyjne prowadzone przez Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych przyniosły wzrost zainteresowania podróżnych naszymi usługami. Po analizie pięciu miesięcy bieżącego roku Oddział Małopolski odnotował ponad 20-procentowy wzrost frekwencji w swoich pociągach!

- Zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań, aby konsekwentnie dążyć do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty. Wiemy, jakie działania podejmować, by podróżni w jak najmniejszym stopniu odczuwali skutki kontynuowanych przez PKP PLK S.A. prac modernizacyjnych na pozostałych liniach kolejowych w Małopolsce. Nasze kroki przyniosły już wymierne skutki, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Andrzej Siemieński, dyrektor Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rafamet debiutuje na namibijskim rynku Rafamet debiutuje na namibijskim rynku
Następny artykuł Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics