Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics

Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics

30 czerwca 2016 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Grupa CTL Logistics pozyskała cztery nowoczesne lokomotywy Bombardier Traxx 140 serii 185 AC. - W ciągu trzech lat o połowę odmłodzimy wiek naszej floty - zapowiada Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.

Fot. CTL Logistics

Trzy nowe Traxxy już jeżdżą w barwach przewoźnika, czwarty trafi na tory początkiem lipca. Wszystkie pozyskane lokomotywy elektryczne Traxx 140 serii 185 AC będą obsługiwały przewozy w Niemczech, gdyż wysoki standard techniczny niemieckiej sieci kolejowej pozwala w pełni wykorzystać ich potencjał. To pojazdy, które dobrze sprawdzają się prowadząc składy z chemią i paliwami o średnim ciężarze 1500-1600 ton.

Dotąd CTL Logistics GmbH korzystał z siedmiu elektrowozów Traxx 140 serii 185 AC oraz multisystemowej lokomotywy Traxx 140 serii 186 MS, która bardzo dobrze sprawdza się w ruchu transgranicznym.

- Trwa gruntowna modernizacja polskiej sieci kolejowej, w efekcie której wzrośnie prędkość handlowa pociągów. Aby ją w pełni wykorzystać i przygotować bardziej konkurencyjną pod kątem czasu przewozu i jakości obsługi ofertę dla naszych partnerów biznesowych, już dziś pracujemy nad odmłodzeniem naszej floty o połowę - podkreśla Jarek Król, prezes CTL Logistics. - Właśnie pozyskaliśmy kolejne cztery Traxxy na rynek niemiecki, szykujemy się też do zmian w parku taborowym naszej polskiej spółki.  Każdy kto chce się w przyszłości liczyć na europejskim rynku kolejowych przewozów towarowych musi już  dziś planować inwestycje w nowoczesny tabor - szybki i efektywny w eksploatacji. Bez tego trudno myśleć o rozwoju i przewadze konkurencyjnej na rynku - przekonuje Król.