Kraków zachęca do zwiedzania miasta tramwajową linią muzealną

Kraków zachęca do zwiedzania miasta tramwajową linią muzealną

12 lipca 2016 | Źródło: ZIKiT Kraków
PODZIEL SIĘ

Już po raz 14. po ulicach stolicy Małopolski kursuje Krakowska Linia Muzealna, w ramach której można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem lub autobusem. Atrakcję przygotowało MPK, ZIKiT oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.

Fot. zikit.krakow.pl

– Bardzo się cieszymy, że wakacyjna atrakcja budzi coraz większe zainteresowanie zarówno wśród turystów jak i wśród krakowian – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Historyczne wagony tramwajowe kursują na linii numer 0 na dwóch wariantach trasy: z Muzeum Inżynierii Miejskiej do Cichego Kącika (10 kursów) oraz z Muzeum Inżynierii Miejskiej do Kopca Wandy (8 kursów).

– Kraków ma największą grupę zabytkowych pojazdów, dlatego naprawdę mamy się czym pochwalić, a pasażerowie będą zadowoleni z takiej wycieczki – dodaje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK.

Zabytkowy tramwaj kursuje we wszystkie wakacyjne niedziele i święta do 18 września włącznie, za wyjątkiem dwóch niedziel 23 i 31 lipca, czyli w okresie Światowych Dni Młodzieży.

Obsługę konduktorską w zabytkowych pojazdach zapewniają członkowie Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Zarówno w zabytkowych tramwajach kursujących na linii 0, jak i w autobusach obsługujących specjalne linie, obowiązywać będzie identyczna taryfa jak w innych pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Więcej informacji: www.psmkms.krakow.pl/index.php/16-aktualnosci/1539-krakowska-linia-muzealna-2016 oraz www.muzealna.org

Rozkłady jazdy tramwaju 0 można sprawdzić na: www.mpk.krakow.pl. Godziny przejazdu zabytkowego autobusu zostaną zamieszczone na stronie MPK na krótko przed dniem przejazdu.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Wchodzą w życie zmiany w Pzp. Prezydent podpisał ustawę Wchodzą w życie zmiany w Pzp. Prezydent podpisał ustawę
Następny artykuł Mamcarz: rewolucja cyfrowa na kolei Mamcarz: rewolucja cyfrowa na kolei