Gdańsk po ulewie: nie kursują tramwaje i pociągi PKM

Gdańsk po ulewie: nie kursują tramwaje i pociągi PKM

15 lipca 2016 | Źródło: Urząd Miasta Gdańska
PODZIEL SIĘ

Wielogodzinna ulewa spowodowała utrudnienia i szkody jakich dawno nie było w stolicy Pomorza. W ciągu 14 godzin spadło około 160 litrów wody na metr kwadratowy. Jest to dwumiesięczna norma opadów deszczu w regionie. Miejski Sztab Kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację, służby Policji i Straży Pożarnej udzielają niezbędnej pomocy. Część linii tramwajowych nie kursuje, być może około południa ruszą pociągi PKM.

Fot. gdansk.pl

Obecnie nad Gdańskiem pojawiło się słońce. Deszcz nie pada już od czterech godzin, ale duża liczba ulic wciąż zostaje podtopiona. Sytuacja na gdańskich drogach jest bardzo dynamiczna. Służby pracują nad usuwaniem szkód, których zgłoszono ponad 900.

Pomorska Kolej Metropolitalna poinformowała, że wczoraj i dzisiaj rano w wyniku długotrwałych i intensywnych opadów atmosferycznych, nastąpiło w kilku miejscach obsunięcie skarp nasypów i wykopów na linii kolejowej nr 248 i 253.

W związku z powyższym ze względu na bezpieczeństwo pasażerów wczoraj 14 lipca o godz. 21.15 zostały wprowadzone ograniczenia prędkości pociągów, a o godz. 23.11 został całkowicie wstrzymany ruch pociągów na linii PKM od stacji Gdańsk Wrzeszcz do Gdańsk Osowa.

Od godz. 22.00 trwają czynności sztabu Kryzysowego PKM w celu określenia aktualnego stanu technicznego linii kolejowej oraz ustalenia niezbędnych działań w celu przywrócenia ruchu na linii kolejowej. Z Warszawy przyjechali specjaliści z firmy Budimex i badają usterki. Do południa będzie trwało badanie nośności torów PKM.

Jeżdżą kolejki SKM. Przewoźnik ten poinformował o możliwości wykorzystania biletów na linię PKM w komunikacji miejskiej na odc. Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdańsk Osowa - Gdynia Gł.

Kolejne komunikaty zostaną ogłoszone po godz. 12:00.

Tramwaje nie kursują, jeżdżą za to autobusy (także zamiast tramwajów), ale mają zmodyfikowane trasy w zależności od tego, co się dzieje na osiedlach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł  Lokomotywy PKP Cargo pomogą pielgrzymom Lokomotywy PKP Cargo pomogą pielgrzymom
Następny artykuł Trójmiasto: zmiany w kursowaniu pociągów Trójmiasto: zmiany w kursowaniu pociągów