Koleje Wielkopolskie uruchomią 35 pociągów na ŚDM

Koleje Wielkopolskie uruchomią 35 pociągów na ŚDM

22 lipca 2016 | Źródło: Koleje Wielkopolskie
PODZIEL SIĘ

Pod hasłem „Wielkopolskie dla Młodzieży Świata” kolejowa spółka samorządowa będzie wykonywać będzie przewozy pielgrzymów – uczestników Światowych Dni Młodzieży  z terenu Wielkopolski do Krakowa.

Fot. Kuba Batorowicz
Podczas Światowych Dni Młodzieży przewoźnik uruchomi 35 pociągów, które zabiorą ponad 7 tys. podróżnych z diecezji poznańskiej, gnieźnieńskiej, kaliskiej, włocławskiej oraz wielu gości z zagranicy. Już w sobotę, 23 lipca zostaną uruchomione trzy specjalne pociągi, które zabiorą pielgrzymów z Gniewkowa do Gniezna, następnie:
  • 24.07 – dwa pociągi z Inowrocławia, trzy z Poznania,
  • 25.07 – dwa pociągi z Poznania,
  • 28.07 – dwa pociągi z Poznania, jeden z Koźmina, jeden z Kalisza;
  • 29.07 – trzy pociągi z Poznania, dwa z Inowrocławia,  
  • 30.07 – jeden z Poznania

Pociągi Kolei Wielkopolskich pojawią się na stacjach, które dotychczas nie były obsługiwane przez tego przewoźnika m.in: Jarocin, Kalisz, Koźmin, Inowrocław, Gniewkowo oraz Kraków Główny. Na stacjach w Poznaniu, Inowrocławiu i Ostrowie Wlkp. w godzinach wieczornych i nocnych uruchomione zostaną mobilne punkty informacyjne.

Wszystkie pociągi powrotne do Wielkopolski wyruszą w podróż ze stacji Kraków Bieżanów, na którym również uruchomiony zostanie specjalny punkt obsługi podróżnych. Przewóz pielgrzymów zorganizowany jest we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Archidiecezji Poznańskiej oraz przewoźnika kolejowego.