Wyruszyły pierwsze pociągi Kolei Wielkopolskich na Światowe Dni Młodzieży

Wyruszyły pierwsze pociągi Kolei Wielkopolskich na Światowe Dni Młodzieży

25 lipca 2016 | Źródło: Koleje Wielkopolskie
PODZIEL SIĘ

W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 lipca) wyruszyły pierwsze pociągi Kolei Wielkopolskich z pielgrzymami udającymi się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Uczestnicy wydarzeń jechali z Inowrocławia, Konina, Jarocina i Poznania.

Fot. Koleje Wielkopolskie

To była gwarna noc na dworcu głównym w Poznaniu, przy punkcie informacyjnym przewoźnika co chwilę gromadziły się grupy czekające na swój pociąg. Przez perony przeszło tej nocy łącznie około półtora tysiąca radosnych i gotowych na przygodę podróżnych.

Warto dodać, że były wśród nich liczne grupy z zagranicy. Do Krakowa Koleje Wielkopolskie zawiozły gości m.in. z Boliwii, Madagaskaru, Etiopii, Brazylii, Kazachstanu, Ukrainy, USA, Kataru, Bangladeszu czy Argentyny. Wśród pielgrzymów byli i młodsi i starsi, osoby w pełni sił oraz tacy, którzy wymagali większej uwagi i pomocy. Pracownicy spółki czuwali, aby wsiadanie do pociągu oraz sama podróż przebiegła sprawnie również osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu koordynatorów grup diecezjalnych oraz pracowników Kolei Wielkopolskich pierwsze z pociągów wyjechały szczęśliwie. – Chcemy również podziękować służbom mundurowym, które czuwały nad bezpieczeństwem podczas wsiadania podróżnych i odjazdu tych wyjątkowych pociągów – zaznacza Beata Wagner z Wydziału Handlu i Marketingu Kolei Wielkopolskich.