Captrain rozpoczął regularne przewozy kontenerów dla PCC Intermodal

Captrain rozpoczął regularne przewozy kontenerów dla PCC Intermodal

27 lipca 2016 | Źródło: Captrain Polska
PODZIEL SIĘ

Captrain Polska dołączył do grona przewoźników realizujących transporty dla firmy PCC Intermodal, jednego z największych polskich operatorów intermodalnych. Obie spółki podpisały umowę o współpracy w zakresie transportu kolejowego o szacunkowej wartości 38,1 mln zł. Kontrakt obowiązuje do 31 marca 2018 r.

Fot. Captrain Polska

Umowa określa zasady współpracy, mające zastosowanie przy realizacji regularnych, jak i sporadycznych, przewozów kolejowych, w ramach oferowanej przez PCC Intermodal sieci krajowych i międzynarodowych połączeń intermodalnych. Przedmiotem przewozu są jednostki transportu intermodalnego, w tym kontenery spełniające wymogi ISO oraz kontenery typu High Cube. Podstawowe kierunki obsługiwane w ramach nawiązanej współpracy to trasy z Kutna do Brzegu Dolnego, Gliwic i Dębicy.

Współpraca z PCC Intermodal rozpoczęła się w 2015 roku a od początku 2016 r. wielkości przewozowe były sukcesywnie zwiększane, aby w kwietniu br. roku osiągnąć poziom ok. 30 pociągów tygodniowo. Było to efektem zmiany strategii rozwoju Captrain Polska i długotrwałych przygotowań spółki do obsługi najbardziej wymagających segmentów rynku przewozów kolejowych.

– Podpisanie umowy w czerwcu 2016 roku potwierdza wysokie kwalifikacje i zdolności organizacyjne naszego personelu oraz najwyższą jakość świadczonych usług. Doceniamy okazane nam zaufanie i jesteśmy przekonani, że dalszy rozwój współpracy, mierzony liczbą uruchamianych połączeń, odbywał będzie się z korzyścią dla obu stron – podkreśla Paweł Szczapiński, prezes zarządu Captrain Polska.