Dziesięć tysięcy pielgrzymów w pociągach ŁKA na ŚDM

Dziesięć tysięcy pielgrzymów w pociągach ŁKA na ŚDM

01 sierpnia 2016 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Blisko 10 000 pielgrzymów skorzystało z przejazdów specjalnymi pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej podczas Światowych Dni Młodzieży. Spółka uruchomiła 22 dodatkowe połączenia po województwie, do Częstochowy i Krakowa. Minionej nocy pielgrzymi uczestniczący w uroczystościach na Brzegach wrócili pociągami ŁKA do Piotrkowa i Łodzi.

Fot. ŁKA

Pociągami powrotnymi z Krakowa przejechało łącznie 1500 pielgrzymów. Do obsługi połączeń spółka zadysponowała 8 jednostek serii FLIRT3. Pociągi dotarły do Piotrkowa o godz. 23:25, do Łodzi Kaliskiej o godz. 0:45 i 2:42 z opóźnieniem niewynikającym z winy ŁKA. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała obsługa pociągu oraz pracownicy administracyjni, którzy zaangażowali się do pomocy, jako wolontariusze.

Do Krakowa przewoźnik uruchomił łącznie cztery pociągi. Pierwszy wyruszył 25 lipca z 500 pielgrzymami, w większości z zagranicy. Kolejne trzy pociągi- również z Łodzi i Piotrkowa wyjechały 29 lipca. Z tych przejazdów skorzystało blisko 1500 podróżnych. Natomiast 2000 osób ŁKA zawiozła do Częstochowy na spotkanie z Papieżem Franciszkiem i z powrotem. Ponadto, 4500 osób korzystało z przejazdów pociągami spółki po województwie w trakcie Dni w Diecezjach, na podstawie identyfikatorów ŚDM.

Wszystkie przejazdy odbyły się bez większych problemów. Aby ułatwić obsługę podróżnych ŁKA wprowadziła system opasek identyfikacyjnych. Zadbała również
o bezpieczeństwo przejazdów.