CAF dostarczy 43 pociągi metra do Brukseli

CAF dostarczy 43 pociągi metra do Brukseli

06 sierpnia 2016 | Źródło: CAF
PODZIEL SIĘ

Operator transportu publicznego w Brukseli (MIVB/STIB) przyznał firmie CAF umowę ramową na okres 12 lat, której przedmiotem będzie dostawa 43 pociągów dla metra w Brukseli. Wartość kontraktu to 353 mln euro, łącznie z opcją na zamówienie dodatkowych 47 pociągów.

Fot. Boa, Wikimedia

Kontrakt zakłada dostawę pojazdów, które łączą w sobie nowoczesną estetyczność z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi dla tego typu pojazdów. Podczas trwania projektu nastąpi migracja z aktualnie używanego systemu sygnalizacji do obsługi przy użyciu systemu sygnalizacji CBTC (Communications-Based Train Control).

Nowa seria składów metra będzie częścią makro projektu, którego celem jest modernizacja metra w Brukseli. Początkowo, projekt zostanie wdrożony na liniach 1 i 5 w różnych etapach: pierwsze pojazdy zostaną dostarczone w roku 2019.

Belgijski projekt zwiększa wartość kontraktów zdobytych przez CAF w 2016 roku do ponad 2,2 mld euro, co z kolei zwiększa portfel zamówień firmy do poziomu ponad 6,3 mld euro.

STIB jest największym przewoźnikiem świadczącym usługi transportu publicznego w Belgii, który zarządza rozległą siecią transportową zawierającą sieć metra oraz tramwaje i autobusy, które w ostatnich latach zanotowały znaczący roczny wzrost ilości pasażerów. W 2004, SITB także wybrało CAF jako dostawcę 15 pociągów metra w projekcie, który później w 2009 roku został rozszerzony o dodatkowe 6 pociągów. Pojazdy te wożą pasażerów na liniach 1 i 5 w stolicy Belgii.

Projekt dla stolicy UE jeszcze bardziej umacnia pozycję firmy CAF na rynku europejskim, gdzie firma dostarczyła także pojazdy metra do Rzymu, Helsinek, Istambułu, Bukaresztu, Madrytu, Bilbao i Barcelony.