Przewozy Regionalne partnerem kampanii Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!

Przewozy Regionalne partnerem kampanii Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!

07 sierpnia 2016 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Największy polski przewoźnik kolejowy od lat uczestniczy w kampanii społecznej PKP Polskich Linii Kolejowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i przejściach przez tory.

Fot. PKP PLK

Respektuj przepisy i żyj – pod takim hasłem realizowana jest XII edycja kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!". Mimo że od momentu rozpoczęcia kampanii w 2005 r. liczba wypadków na przejazdach zmniejszyła się o jedną trzecią, tego rodzaju incydenty nadal stanowią blisko 80% wszystkich wypadków na kolei. To właśnie na przejazdach kolejowych i nielegalnych przejściach przez tory ginie najwięcej osób.

Przewozy Regionalne od lat są partnerem akcji, ponieważ bezpieczeństwo podróżnych ma dla spółki najwyższy priorytet. Kolejna edycja kampanii to dobra okazja, aby przypomnieć pasażerom, jak bezpiecznie zachować się przed i po wyjściu z pociągu. Przewoźnik apeluje do podróżnych, aby w drodze na stację korzystali wyłącznie z oznakowanych przejść. Nie warto ryzykować przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych, by zaoszczędzić kilka minut. Ludzkie życie ma znacznie większą wartość. Z myślą o tysiącach podróżnych, którzy każdego dnia korzystają z usług PR, PKP Polskie Linie Kolejowe tworzą przejścia podziemne, kładki oraz przejścia w poziomie torów wyposażone w odpowiednią sygnalizację i inne elementy zwiększające poziom bezpieczeństwa.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!" trwa nieprzerwanie od 2005 roku i jest jedną z największych w Europie. Wśród stałych i całorocznych działań, prowadzonych w ramach Bezpiecznego przejazdu..., organizowane są: symulacje wypadków, konkursy, happeningi, prelekcje dla dzieci, patrole Straży Ochrony Kolei w terenie oraz kampania informacyjna w mediach, na plakatach i ulotkach. Nadrzędnym celem organizatorów kampanii i jej partnerów jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, co z kolei przyczynia się do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz na terenach kolejowych.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl.