Nowoczesny pociąg sieciowy zwiększy potencjał ZRK DOM

Nowoczesny pociąg sieciowy zwiększy potencjał ZRK DOM

16 sierpnia 2016 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Wysoką wydajność i najwyższą jakość prac pociągu sieciowego USC-40.00 ZRK DOM Sp. z o.o. wykorzysta w pracach utrzymaniowych i inwestycyjnych. Sprzęt zapewni oczekiwany przez zarządcę infrastruktury standard robót. Zakup w sierpniu nowoczesnego pociągu UCS – 40.00 (Uniwersalny Ciągnik Szynowy) wraz z platformą do wywieszania i zwijania sieci trakcyjnej zwiększy możliwości i potencjał spółki Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM Sp. z o.o. będącej spółką zależną PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Fot. PKP PLK

Pociąg nie tylko zwiększy pozycję ZRK DOM na rynku utrzymaniowo-inwestycyjnym, ale także zapewni sprawniejsze prowadzenie robót na liniach kolejowych. Z takich maszyn korzystają profesjonalni wykonawcy, tym samym nasza spółka zwiększa konkurencyjność i rozszerza swoje możliwościpowiedział Adam Ferens, prezes zarządu.

USC będzie dostarczony do spółki w 8 miesięcy od podpisania umowy zakupu – tyle trwa zmontowanie całego pociągu przez producenta firmę Zakład Pojazdów Szynowych Stargard. Tabor będzie w pełni samodzielny, nie będzie potrzebował lokomotywy do poruszania się po torach. Wraz z doczepioną dodatkową platformą i wagonami może samodzielnie przemieszczać się do miejsca robót. W sumie całkowita masa, którą USC może przetransportować to 250 ton.

USC 40-00 to najwyższy standard pociągu sieciowego. Będzie wykorzystywany przy pracach modernizacyjnych oraz utrzymaniowych. Zapewni także dodatkowe wsparcie w przypadku usterek i awarii sieci trakcyjnej.

ZRK DOM posiada na swoim stanie dużą ilość specjalistycznych maszyn wysokowydajnych do prac na liniach kolejowych, głównie przeznaczonych do robót torowych. W zeszłym roku spółka wzbogaciła się o nowoczesną podbijarkę do podbijania torów i rozjazdów typu Unimat 09-475/4SY firmy Plasser&Theurer, podbijarkę torową typu CSM08-32U firmy Plasser & Theurer oraz profilarkę tłucznia typu ZTU300.01 firmy ZPS Stargard. Dotychczasowe oraz planowane zakupy przez ZRK DOM mają na celu rozwinięcie katalogu świadczonych usług, konkurencyjności oraz potencjału spółki dla jak najwyższej jakości realizowanych prac.